У Львові проходить виставка давньої козацької та самурайської зброї
Всі охочі мають змогу побачити безцінні реліквії самурайської та козацької доби.
2016-12-26 08:58:00

23 грудня у Львівському історичному музеї відкрилася виставка під назвою «Шлях воїна-один на двох». Експозиція складається зі зброї XVI-XVIII століть, що використовували наші козаки та самураї. Основні реліквії для виставки були надані з приватної колекції харківського музею FELDMAN FAMILY MUSEUM, власником якого є колекціонер і меценат Олександр Фельдман. Також частину експонатів було взято з фондів Львівського історичного музею.

«В експозиції представлені безцінні реліквії козацької та самурайської доби – близько 80 предметів з музейного зібрання колекціонера і мецената Олександра Фельдмана, ознайомитися з якими зможе кожен охочий», – відзначає генеральний директор FELDMAN FAMILY MUSEUM Олексій Артюхін.

Виставка зброї

Серед експонатів безцінні реліквії козацької доби — поруч із шаблями, ятаганами, ножами, кинджалами, вістрями списів і рогатин, келепами та чеканом можна побачити старшинські символи-відзнаки: перначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки або сигнети середини XVI — початку XVIII ст.

Організатори розповіли, що порівняння козацтва і самурайства дозволяє пізнати та гідно оцінити власну культурно-історичну спадщину, побачити її в контексті світової історії, засвідчити вагу моральних цінностей. Фінальною частиною цього історико-просвітницького проекту стане тривала експозиція в місті Харків.

Виставку «Шлях воїна-один на двох» можна побачити у Львівському історичному музеї за адресою: м. Львів, вул. Підвальна, 5. Вартість квитків для дорослих складає 20 грн, а для дітей, студентів та пенсіонерів – 10 грн. 


Автор: Ганна Шуляк
news@citysite.lviv.ua
Поширити: Facebook share Twitter share Google share