11 лютого — день Ігнатія: історія, традиції та прикмети свята

Сьогодні виганяють з дому лукавих духів, що заважають жити.

Православні християни 11 лютого згадують про святого Ігнатія Богоносця. У народному календарі дату назвали день Ігнатія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Ігнатій?

Жив Ігнатій в Антіохії в I-II столітті, навчався у самого Івана Богослова. Вважається першим в християнстві великим письменником, відомим своїми посланнями. В молитвах до Ігнатія звертаються з проханнями напоумити тих, хто потрапив під вплив сект, дарувати духовну мудрість і зміцнити віру.

Які на цей день обряди та традиції?

11 лютого знахарі та цілителі проводять обряди та вичитують замовляння від очних недуг. А ще краще з ранку піти до церкви та помолитися Ігнатію. На Русі вважали, що цей святий допомагає позбавитися від проблем із зором.

Також в день Ігнатія було заведено проводити ритуали по залученню щастя в дім. Для цього господині пекли кулеб'яку з капустяною начинкою, пригощали вечерею всю сім'ю, а якщо шматочок залишався, то його згодовували домашнім тваринам.

У слов'ян дата 11 лютого вважалася відьомською. Люди вірили, що в цей день нечисть з особливою силою прагне завдати шкоди землі-годувальниці, наслати безпліддя і неврожай на поля і городи, заразу з порчами навести на дерева, чагарники і на людей.

Якщо на ділянці залишалася неприбрана з осені трава, відьми її заламували. І якщо людина раптом зрізала таку траву, це загрожувало їй важким захворюванням і навіть смертю.

Щоб уберегти свій земельний наділ від відьомських витівок, в день Ігнатія треба взяти сушені гілки будяків і увіткнути по периметру ділянки з чотирьох сторін. Цієї рослини нечисть боїться і намагається обходити її стороною.

Дієві та нескладні методи очищення житла від лукавих духів

Щоб від лукавих духів позбавитися, треба для початку зрозуміти, чи проживають вони у вас в будинку. Про їх присутність говорять такі паранормальні явища:

  • Чуються кроки або скрип підлоги, сторонні звуки і дивні голоси.
  • Вікна з дверима закриваються і відкриваються самі.
  • Відчуття того, що хтось незримий присутній поруч (в моменти, коли точно знаєш, що в будинку більше нікого немає). Це може викликати панічний стан, страх, що аж мурашки по шкірі побіжать.
  • Освітлення в кімнатах або побутові електричні прилади включаються і виключаються самостійно.
  • Часто сниться однаковий сон, особливо, якщо в ньому хтось або щось спонукає вас до дій.
  • Пропадають речі, а потім знову з'являються. Буває, що їх наче хтось перекладає з одного місця на інше.
  • В якомусь місці в будинку або дуже жарко або дуже холодно.

Подібні ознаки, звичайно ж, будуть заважати нормальному життю сім'ї. Тому потрібно негайно захистити своє житло від лукавих духів.

Для цього пропонуємо кілька перевірених способів:

1. Якщо у вас знайдеться сушений звіробій, зібраний на Івана Купала, це дуже потужний захист. Розкладіть його біля входу в будинок (можна під килимок на підлозі) або засуньте кілька гілочок в щілини навколо дверного отвору.

2. Найсильнішим впливом проти нечистих духів володіють молитви. Читайте їх регулярно, особливо «Молитву Чесному і Животворящому Хресту» і «Отче наш».

3. Намагайтеся не рідше ніж один раз на місяць окропляти отвори дверей та вікон, а також всі кути в домі свяченою водою.

4. Відмінним захистом від всякої нечисті є обкурювання житла. Для цього можна використовувати звіробій, шавлію, материнку, деревій, полин, базилік або кропиву. Потрібно зробити з сушених рослин пучок, перев'язавши біля основи міцною ниткою.

Потім підпалити пучок і пройти з ним по всіх приміщеннях будинку і обкурити їх димом. Можна вчинити по-іншому — потовкти сушену траву і скласти в керамічний посуд, підпалити і також пронести по всіх кімнатах.

5. Спробуйте спокійно поговорити з духами, при цьому проявляйте наполегливість і скажіть їм, щоб покинули ваш будинок. Прохання потрібно повторювати неодноразово, особливо під час генерального прибирання в будинку. Важливо, щоб при цьому ви нічого не боялися і не виявляли злості.

6. Обов'язково при вході в будинок повинні розташовуватися дві сильні ікони. Навпроти вхідних дверей — образ Богородиці «Семистрельна», а над входом — «Свята Трійця».

Закріпіть "Розп'яття" тут же біля входу або там, де у вас в будинку знаходяться всі ікони. Кожен раз, проходячи повз "Розп'яття", затримайтеся біля нього і скажіть: «Образ Хреста узріть, всі лукаві духи геть з будинку йдіть».

Важливо! Перш ніж все що відбуваються в будинку дивацтва списувати на лукавих духів, спочатку перевірте і виключіть інші варіанти. Адже людина влаштована так, що відразу почне думати про погане, занервує. А сторонні шуми в будинку, можливо, викликає банальний протяг або осідання будівлі.

Погодні прикмети на 11 лютого

  • Серпень майбутнім літом буде посушливим і дуже сонячним, якщо в день Ігнатія сильний мороз.
  • У ніч на 11 лютого поспостерігайте за небом. Якщо на ньому червоний місяць видніється, значить чекайте вдень різкі, рвучкі і сильні вітри.

Джерело