28 дітей загиблих військових та захисників України повернулися з освітньо-туристичної поїздки Хорватією

Дозвілля для дітей у Хорватії

Поїздку організували в межах співпраці Посольства України в Республіці Хорватія, Почесного консула України у місті Спліт Івіци Піріча та Львівської ОВА.

28 дітей загиблих військових та захисників України зі Львівщини повернулися з освітньо-туристичної поїздки з Республіки Хорватія.

В межах співпраці Посольства України в Республіці Хорватія Уряд Республіки Хорватія прийняв рішення про організацію  освітньо-туристичної поїздки дітей захисників України.

«Ми щиро дякуємо Хорватії за підтримку України в час повномасштабного вторгнення, зокрема за надання різного роду допомог, прихистку для тих, хто змушений був покинути свої домівки, хто залишився без них. Дякую, що відгукнулися організувати освітньо-туристичний відпочинок для наших маленьких громадян, батьки яких боронять рідну державу та для дітей тих, хто віддав за неї життя. Українські діти дуже швидко подорослішали у цій війні, та попри все вони залишаються дітьми і потребують особливої опіки й захисту. Дякую, що допомагаєте нам у цьому», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Подорож українських дітей розпочалася у столиці Хорватії – Загребі, там діти зустрілися з Прем’єр-Міністром Хорватії Андрейм Пленковичем, Почесним консулом України в Хорватії Івіцем Пірічем, Послом України в Хорватії Василем Кириличем та Першою віцепремʼєр-міністеркою України Юлією Свириденко.

«Я дуже радий, що завдяки залученню почесного консула, посла та Першої віцепремʼєр-міністерки України ви приїхали з візитом до Хорватії та відпочинете кілька днів у Далмації. Ви – ще одна група українських дітей, які відвідують Хорватію упродовж останніх років, і всі ці візити свідчать про дружбу, солідарність Хорватії та хорватського народу з Україною, яка бореться за свою свободу та проти російської агресії. Приїжджайте до нас, до Хорватії, яка є для вас дружньою країною. Ми маємо багато зв’язків через нашу історію, культуру, політичні та економічні відносини, тому я особливо радий, що ви тут сьогодні, коли Хорватія приймає велику міжнародну конференцію, присвячену розмінуванню України», – зазначив прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович.

Після Загреба діти вирушили до Далмації, у місто Трогір, де відпочивали на узбережжі Адріатичного моря до 21 жовтня.

Читайте також: У Львові стартував Фестиваль Хорватії, під час якого розглянуть актуальні питання допомоги Україні

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації