8 Лютого Стартує Сертифікація Вчителів Нові Можливості Для Педагогів Та Особливості Проведення НМТ – 2025 (1)
З березня розпочнеться реєстрація на НМТ-2025.
Про сертифікацію вчителів та особливості проведення НМТ-2025 розповіли сьогодні на брифінгу у Львівській обласній адміністрації Олег Паска, директор департаменту освіти і науки ЛОДА, та Лариса Середяк, директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
8 лютого учителі зможуть пройти тестування як першу складову сертифікації педагогічних працівників у 2025 році. Сертифікацію проходитимуть учителі початкових класів, української мови та літератури, математики, навчальних предметів громадянської/історичної освітньої галузі та освітньої галузі «Суспільствознавство», які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти. Крім того, у 2025 році вперше зможуть пройти сертифікацію вчителі англійської мови, для них тестування відбудеться у вересні.
«Якщо говорити зрозумілою мовою, сертифікація – це свого роду ЗНО для вчителів. Це дає вчителям шанс показати, що в них є серйозний рівень знань і вони можуть здобувати значні результати. Не завжди у вчителя є можливість показати результати своєї роботи. До прикладу є маленькі сільські школи, де у класі вчиться мала кілька учнів і з них може бути важко обрати майбутніх переможців конкурсів та олімпіад. Тож сертифікація – гарна нагода підвищити свій фаховий рівень, продемонструвати кваліфікацію та підтвердити, що ми йдемо у ногу з часом», – зазначив Олег Паска.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання й новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
«Із тестування педагогічних працівників, які є частиною сертифікації, ми починаємо освітні оцінювання у 2025 році. Їх є багато: починаємо із тестування педагогів, далі є участь у міжнародному дослідженні PISA, проведення НМТ – основна та додаткова сесія, спеціальна сесія і завершуємо у жовтні всі ті оцінювання, які дадуть можливість побачити стан освіти Львівщини на фоні інших областей, та згодом на міжнародному рівні», – розповіла Лариса Середяк.
Тестування вчителів – це перший етап сертифікації, другий і третій етап контролює та координує Державна служба якості освіти.
Участь у сертифікації педагогічних працівників є добровільною. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати до 20% надбавки до заробітної плати та може бути зараховане як чергова (позачергова) атестація. Сертифікат є дійсним протягом 3- х років.
Міністерство освіти і науки України встановлює квоти на проходження сертифікації. Цьогоріч квоти визначені наступним чином: 1500 осіб – вчителі початкових класів, по 1000 осіб – вчителі математики, української мови та літератури та історії і 500 осіб – вчителі англійської мови.
У Львівській обл. вибрана квота вчителями початкових класів – 146 осіб і вчителями англійської мови – 38 осіб. Зареєстровано 54 вчителі української мови і літератури, 43 вчителя математики і 37 вчителів історії. Зазначимо, що на Львівщині квоти на сертифікацію вчителів математики, української мови та літератури й історії вибрані не повністю.
Зареєстровані учасники вже отримали логіни та PIN-коди для доступу до своїх кабінетів учасника сертифікації, розміщеного на сайті УЦОЯО, в яких до 29 січня будуть розміщені листи виклики із зазначенням адрес пунктів проведення. На Львівщині визначено два пункти сертифікації – це гарні великі школи, які готові прийняти педагогів з усієї області.
Педагоги на сайті УЦОЯО повинні ознайомитися з правилами сертифікації, програмами тестування. Також Український центр оприлюднив загальні характеристики тестів незалежного тестування фахових знань та вмінь, де визначено розподіл завдань відповідно до розділів / підрозділів перелічених попередньо програм, і схеми нарахування балів за виконання тестових завдань.
Виконуватимуть завдання 180 хв на паперових носіях.
Для підготовки рекомендуємо використовувати матеріали з розділу «Підготовка» на сайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/pidgotovka-sertyfikatsiya< , де розміщені зошити із завданнями попередніх років, правильні відповіді до завдань та відео із розбором усіх завдань. Вперше працівниками ЛРЦОЯО для учасників тестування - вчителів мовно – літературної галузі і вчителів історії створено Тренажер для кращої підготовки https://lv.testportal.gov.ua/Certification/index.htm Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь