Аналітик пояснив, чого очікувати від курсу долара найближчим часом

ФОТО: ілюстративне

В Україні найближчим часом долар може відчутно знизитись в купівлі та зрости у продажу. В експертному середовищі очікують, що протягом поточного тижня (6-12 листопада) у більшості кас банків готівковий долар перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 36,9 до 38,15 грн. Про можливі зміни повідомив аналітик Олексій Козирев, передає «Мінфін».

На його думку, значно перерахують курс й в обмінниках.

Увечері ж 7 листопада курс долара становить в середньому 37,33-37,72 грн (купівля/продаж).

Так, зазначив він, вартість валюти в них перебуватиме в коридорі 37,25-38 грн. Увечері 6 листопада курс долара в обмінниках становить 37,5-37,63 грн (купівля/продаж). Тобто, як і з банками, очікується здешевлення долара у купівлі та здорожчання у продажу.

Спред же (різниця між кращими цінами заявок на продаж і купівлю в той самий момент часу) при купівлі/продажу готівкового долара перебуватиме в межах 20-35 копійок. При чому, підкреслив експерт як в обмінниках, так і в банках.

Читайте також: в Україні хочуть ввести податки на криптовалюту

Як пояснив аналітик, загалом же протягом поточного тижня ситуація на валютному ринку залежатиме від дій НБУ. Так:

  • якщо він «і далі занижуватиме курс міжбанку», то готівковий ринок також буде змушений поступово знижувати свої цінники;
  • в іншому випадку «розрив між високими цінниками обмінок та низькими картковими конверсійними курсами збільшуватиметься, що загрожує обмінникам пристойним скороченням клієнтської бази та, відповідно, втратою доходів».

Джерело