Аналітики пояснили, чому росія надає перевагу захопленню Вовчанська

ФОТО: ілюстративне

Російські окупанти наразі надають пріоритет захопленню Вовчанська на Харківщині. Це дозволить їм отримати тактичну перевагу для подальшого наступу в регіоні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

 За даними ISW, захоплення Вовчанська є однією з тактичних цілей першої фази спроби наступу рф на півночі Харківської області. 

Аналітики нагадують, що росія завдала ударів по мостах через річку Сіверський Донець, щоб швидко ізолювати поле бою на схід від річки. Таким чином війська рф намагаються підвищити свої шанси на руйнування українських наземних ліній зв’язку і швидке захоплення Вовчанська.

За даними аналітиків, російські війська завдають більшу кількість ударів по населеному пункту, ніж в інших місцях уздовж кордону, і, схоже, перекинули туди більше живої сили, ніж на Липському напрямку.

Командування рф обрало захоплення Вовчанська як одну з ключових тактичних цілей першої фази наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки місто є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні. Його захоплення забезпечить російським військам плацдарм, близький до російського тилу, для підготовки та початку другої фази російської наступальної операції.

Раніше повідомлялося, на Харківщині росіяни розстріляли чоловіка у кріслі колісному

Також у ISW зазначають, що російські війська можуть також розпочати наступну фазу наступальної операції з Вовчанська для просування в напрямку Великого Бурлука, щоб загрожувати оперативному тилу українського угруповання, що обороняється на Куп’янському напрямку.

Джерело