Атаки на російські НПЗ викликали зростання цін на нафту

Фото: Shutterstock Ціни на нафту зростають

Ринок відреагував на геополітичні ризики, що зростають, після того, як дрони атакували НПЗ Росії.

Ціни на нафту в Азії зросли. Цьому сприяв високий попит у США, а також побоювання щодо постачання після атак України на російські нафтопереробні заводи. Про це повідомляє Reuters в четвер, 14 березня.   Ф’ючерси на Brent подорожчали на 0,2%, до 84,2 долара за барель, нафта марки WTI подорожчала на 0,2% до 79,9 долара. Обидва контракти зросли 13 березня приблизно на 3% до чотиримісячного максимуму на тлі підвищеного попиту в США та підвищеного геополітичного ризику.   “Сильний експорт продукції зі США призвів до падіння запасів бензину до тримісячного мінімуму. Ринок також відреагував на геополітичні ризики, що зростають, після того, як український безпілотник атакував російський нафтопереробний завод”, – зазначають аналітики.   Підтримуючи попит, США закупили близько 3,25 млн барелів нафти для Стратегічного нафтового резерву країни з постачанням у серпні.

Нагадаємо, за одну ніч безпілотники СБУ атакували три заводи у Росії – в містах Рязань, Кстово і Кіриши. 12 березня безпілотники вивели з ладу один з найпотужніших НПЗ у Росії Лукойл-Нижньогороднафтооргсинтез. 

Останні атаки українських безпілотників стали причиною зупинки роботи трьох нафтопереробних заводів у РФ. Таким чином, Росія втратила 12% її нафтопереробних потужностей.

Джерело