«Авдіївка – це не просто фортеця»: екскомандир роти «Айдара» розповів, що буде з містом

ФОТО: ілюстративне

Росія прагне досягти успіху в окупації Донецької області. Але, попри навалу окупантів на Авдіївку технікою та живою силою, ворогу поки не вдасться захопити місто. Про це розповів командир штурмової роти батальйону «Айдар» 2014-2015 років, військовий аналітик Євген Дикий в ефірі телемарафону.

Він запевнив, що Авдіївка – «дуже міцний горішок», адже це укріпрайон. На думку експерта, промзона Авдіївки схожа на «Азовсталь».

«Але при тому – це ще промзона, де ми 8 років окопувалися, доповнювали промзону військовою фортефікацією. Тому для мене загадка – чому вони вирішили битися лобом саме об Авдіївку. Поки що всі їхні спроби штурмів виглядають суїцидально. Це втрати абсолютно непропорційні. Це якесь божевілля», – сказав Дикий.

Також він визнав, що збоку від Авдіївки не так все просто. На північ від Авдіївки росіяни просунулися на 5 км і перебувають в 3 км від траси забезпечення Авдіївки  (якої саме, він не уточнив).

«На війні 3 км означає, що долітає все: не тільки артилерія, але й міномети. Тому користуватися трасою стало складно. Але Авдіївка – це не просто фортеця. Там ще запасів мінімум на 2 місяці. Тому поки що цей контроль траси їм дає небагато», – сказав аналітик.

Проте він запевнив, що нашим захисникам в Авдіївці дуже важко. Зокрема тому, що дуже велика активність російської авіації. За інформацією експерт, росіяни щоденно скидають на місто близько 20 п’ятсоткілограмових авіабомб К-500.

Читайте також: ЗСУ одним пострілом знищили два ворожі БТРи (ВІДЕО)

«Поки що наші захисники тримаються там впевнено. Авдіївку не візьмуть», – підсумував Євген Дикий.

Джерело