Банкір розповів, чого очікувати українцям від курсу долара найближчим часом

ФОТО: ілюстративне

Увечері 26 жовтня банки купують готівковий долар в середньому по 37,57 грн. Продають – по 38,1 грн.

Водночас, у листопаді в Україні очікується здорожчання готівкового долара. Втім, незначне – за прогнозами, курс буде в межах 38-39 грн. На поточному ж тижні вартість американської валюти очікувалася в районі 37,5-38,5 грн – і цей прогноз, до речі, справдився. Про це розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий OBOZ.UA.

 Він зазначив: загалом ситуація на валютному ринку головним чином залежатиме від планів НБУ щодо розширення коридору можливих коливань на міжбанку.

«На фоні стабільної економічної ситуації, подальші кроки регулятора з лібералізації ринку можуть дещо вплинути на процес курсоутворення. Міжбанківський та готівковий курс будуть змінюватися трохи активніше, але це можуть бути рухи, як вгору, так і вниз (залежно від співвідношення попиту та пропозиції), однак не надто різкі», – пояснив банкір.

Яким буде курс до кінця тижня

До кінця тижня (29 жовтня) у банках готівковий курс долара буде на рівні 37,1-38,5 грн. За словами аналітика Олексія Козирева, в обмінниках курсовий коридор буде перебувати в межах від 37,4 грн до 38,3 грн.

Офіційний курс же, зазначив він, щодня коливатиметься в межах 2-5 копійок до того, що був попереднього дня. «Різкіших коливань НБУ не допускатиме, регулюючи це своїм курсом продажу валюти під час інтервенцій та обсягами таких операцій», – пояснив аналітик.

Сам же НБУ на 27 жовтня виставив офіційний курс на рівні 36,50 грн. Що на 3 коп. нижче за показник 26 жовтня.

Джерело