Чай з м’ятою: кому даний напій протипоказаний, розповіли лікарі

Ця загалом корисна рослина має здатність знижувати тиск. А в гіпотоніків він і так низький. І це далеко не єдине обмеження щодо цієї трави: найбільше заборон — для тих, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Весь список навели лікарі-нутриціологи, інформує Ukr.Media.

Кому м'ята здатна нашкодити

  • Людям з виразкою або рефлюксним езофагітом, при якому людина страждає на печію через попадання шлункового соку в стравохід. М'ята здатна посилити симптоми захворювання. У період загострення виразки шлунка м'ята протипоказана. А у великій кількості м'ята може викликати подразнення слизової оболонки шлунка і кишківника, що призведе до болю в животі, печії або навіть блювоти, попередили лікарі.
  • Тим, хто має геморой чи варикозне розширення вен.
  • Людям з алергією на м'яту.
  • Людям зі зниженим тиском, оскільки вона знижує артеріальний тиск.

Як вибрати м'яту

Тут все просто — дивимося на листя. Якщо воно яскраве, щільне, рівне і трохи шорстке — це чудова м'ята, треба брати.

Як зберігати м'яту

Найкращі умови для зберігання свіжої м'яти — у холодильнику. Там вона проживе до 7 днів, але бажано використовувати за 3-4.

У морозилку відправити також не забороняється. Варіанти: повністю, шматочками або в суміші з водою — вийде м'ятний лід.

М'ятний чай

Прекрасний натуральний напій з приємним смаком та насиченим ароматом. Але це в тому разі, якщо не перестаратися з інгредієнтами.

У чай потрібно додавати лише кілька листочків, інакше він стане гірким, попередили дієтологи.

Ромашковий чай

Ще одне диво з групи трав'яних чаїв, яке здатне зіпсувати настрій. Про мінуси нам розповіли алергологи.

  • Алергічні реакції на ромашку трапляються досить часто.
  • Алергія може виявитися як контактний дерматит, алергічний риніт та кон'юнктивіт (поліноз) і навіть як бронхіальна астма. Найсумніше бувають випадки важких анафілактичних реакцій.
  • Виражена сухість шкіри, почервоніння, висипання та свербіж можуть з'явитися після використання косметичних засобів та відварів для ванн з ромашкою. Часто такі реакції бувають у дітей.

Джерело