Чим відрізняються акції від облігації

Акції вважаються більш ризикованим інструментом, ніж облігації. Власники акцій теоретично можуть впливати на політику компанії, оскільки мають право голосу, тоді як власник облігації — лише кредитор, інформує gazetapo.lviv.ua.

Але якщо компанія стає банкрутом, вона в першу чергу розраховується з власниками облігацій. Акціонери можуть взагалі нічого не отримати.

Таким чином акції можуть швидко збільшити капітал інвестора, а можуть різко знецінитися і залишити його ні з чим. Облігації вважаються надійнішими цінними паперами — з гарантіями повернення. Вони, проте, значно складніші — щоб заробити на облігаціях, потрібно багато чого знати.

Той, хто вкладає гроші в акції, зазвичай розраховує на подвійну прибутковість — як від дивідендів, так і зростання курсової вартості акцій на біржі.

Покупець цінних паперів має насамперед знайти велику брокерську компанію. При виборі слід звертати увагу, по-перше, на те, хто є емітентом акції чи облігації (хто її випустив), і, по-друге, аналізувати ситуацію на ринку, її можливий розвиток.

Крім того, треба уникати паперів, які агресивно нав'язують чи рекламують.

Джерело