Чим займаються полонені росіяни, які перейшли на бік України: розповіли у ГУР

ФОТО: ілюстративне

Серед росіян, які добровільно перейшли на бік України, частина відмовилась від російського паспорта і вирішила зачищати звільнені від окупантів українські території. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі інформаційного телемарафону.  

Зокрема, Юсова запитали про долю тих російських військових, які перейшли на українську сторону, і те, як вони демонструють зараз свою лояльність по відношенню до України.

«Ті, хто добровільно перейшли на бік України – це вільні громадяни. Які зробили добровільний вибір абсолютно вільної людини. Сьогодні частина таких росіян, які вже колишні росіяни, які відмовились від російського паспорта, воюють в складі підрозділів, які разом з силами безпеки і оборони України зачищають нашу землю від російських загарбників. І серед них так само є загиблі. Які загинули, в тому числі, за незалежність і свободу України. Вони демонструють (лояльність) щоденно і часто ціною свого життя і здоров’я», – зазначив Юсов.

Він також нагадав, що діє проект «Хочу жить», який допомагає російським військовим здатися добровільно в полон.

«Якщо говорити про тих, хто добровільно здався в полон, то це люди, які знаходяться під захистом женевських конвенцій, міжнародного гуманітарного права і  України як демократичної, правової держави. Та частина з них, які виявили бажання бути обміняними –  частина вже повернулась додому. Хто не бажає цього робити, той знаходиться на території України. Проект »Хочу жить« справді працює, справді ефективний. Тому ті, хто нас зараз почує з російських окупанітв і вагається, – не вагайтесь, хороший проект, »треба брати”, – сказав представник української розвідки.

Читайте також: у розвідці заінтригували заявою стосовно Кримського мосту.

Він зазначив, що при обміні Україна зі свого боку не надає інформації про обставини захоплення в полон.

Джерело