Додатковий Patriot і безпека Чорного моря: Україна та Румунія підписали безпекову угоду

У Вашингтоні Президент України Володимир Зеленський і Президент Румунії Клаус Йоганніс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Про це повідомляється на сайті глави Української держави, передає Укрінформ.

Зазначається, що Румунія передасть Україні систему Patriot, підтримуватиме країну з тією ж динамікою, що й упродовж 2022–2024 років, а також сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією до України.

Особливістю цієї угоди є конкретні пункти співпраці для зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря та надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО.

Офіційний Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей військово-повітряних сил. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість України, зазначають в ОП.

Окремі блоки документа стосуються розвідки та контррозвідки, кібербезпеки, інформаційної безпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення та відбудови України.

Крім того, в угоді зафіксований механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної російської агресії проти України або значної ескалації.

Як повідомлялося, Україна укладає безпекові угоди на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом підписано вже 23 такі двосторонні документи: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом та Румунією.

Фото: ОП

Джерело