Доходи Росії від продажу нафти і газу зросли на 41% – ЗМІ

Фото: Getty Images Продаж енергоресурсів приносив від третини до половини загального обсягу надходжень до бюджету РФ протягом останнього десятиліття

Ціна на російську нафтову суміш Urals протягом першого півріччя перевищувала встановлений Заходом ціновий ліміт, зазначає Reuters.

Надходження від продажу нафти й газу РФ зросли приблизно на 41% в річному обчисленні в першому півріччі – до 65,12 мільярда доларів через зростання цін на нафту й ослабленню рубля. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

Продаж енергоресурсів приносив від третини до половини загального обсягу надходжень до бюджету РФ протягом останнього десятиліття.

Війна в Україні спонукала Захід запровадити численні санкції, спрямовані на обмеження важливих російських нафтогазових доходів.

Однак протягом першого півріччя ціна на російську флагманську нафтову суміш Urals в середньому становила 69,1 долара за барель, що перевищує встановлений Заходом ціновий ліміт у 60 доларів, порівняно з 52,5 долара в аналогічному періоді 2023 року.

Як ми вже писали, в травні Росія вперше за майже два роки обійшла США та стала найбільшим постачальником газу в Європі. На російський газ минулого місяця припало 15% всього обсягу постачань до ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії.

Нафтогазові доходи Росії зростуть на 50% у червні – ЗМІ

Джерело