Енергоатом попередив про можливий дефіцит генерації

Фото: Південноукраїнський енергокомплекс Енергоатом не уточнює, на якій атомній станції відключать енергоблок

Саме такий графік ремонтів на АЕС дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії.

Незабаром в Україні відключать на ремонт енергоблок на одній з АЕС. Це може вплинути на ситуацію в енергосистемі, повідомив Енергоатом у четвер, 13 червня.

“Найближчими днями Енергоатом виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Враховуючи це, а також зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитись”, – йдеться у повідомленні.

При цьому у компанії додали, що з іншого боку, саме такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії.

Стверджується, що зараз Енергоатом ремонтує енергоблоки з випередженням графіків. Вже завершено ремонти трьох блоків потужністю 2420 МВт. Ще п’ять енергоблоків потрібно відремонтувати.

“Загальна тривалість ремонтів вже зменшена на 22,3 доби від запланованого. В результаті АЕС виробили додаткових 171, 84 млн кВт електроенергії та підтримали енергосистему, скоротивши тривалість відключень у червні”, – додали у компанії.

Як відомо, енергетики прогнозують, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

Джерело