FATF прийняла рішення відносно Росії

Фото: FATF FATF не стала вносити Росію до “чорного списку”

Україна закликала FATF внести Росію до чорного списку через фінансування ПВК Вагнер, а також посилення її співпраці з Іраном і Північною Кореєю.

Міжурядова комісія з фінансового моніторингу (Financial Action Task Force – FATF) відмовилася включити Росію до “сірого” або “чорного” списків, щоб ще більше ізолювати економіку країни-агресора. Про це повідомляється у пресрелізі FATF за підсумками пленарного засідання членів організації, що відбулося у Парижі 26-27 жовтня.

“Призупинення членства Російської Федерації залишається чинним. Після заяв, опублікованих з березня 2022 року, FATF знову наголошує, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо поточних і нових ризиків обходу заходів, вжитих проти Російської Федерації з метою захисту міжнародної фінансової системи”, – йдеться у повідомленні.

На цьому ж пленарному засіданні FATF додала Болгарію до переліку юрисдикцій, які підлягають посиленому моніторингу, або так званого “сірого списку”. Водночас з нього виключили Албанію, Кайманові острови, Йорданію та Панаму.

Крім цього, FATF надала повноцінне членство для Індонезії.

Нагадаємо, на поточному тижні Україна знову закликала FATF внести Росію до “чорного списку” через фінансування ПВК Вагнер, а також посилення співпраці Москви та торгівлю зброєю з країнами, що перебувають під санкціями ООН і внесені до чорного списку FATF – Іраном і Північною Кореєю.

Нагадаємо, у лютому поточного року FATF призупинила членство Росії. В організації вирішили, що дії Москви неприпустимо суперечать принципам щодо зміцнення безпеки, надійності та цілісності світової фінансової системи.

Джерело