Фермери на Львівщині отримали 50 тонн кормів для риб від Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН

Передача кормів для українських фермерів

Їх роздадуть фермерам з 14 областей, які займаються аквакультурою.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у координації з Генеральною комісією з рибальства в Середземномор’ї, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державним агентством меліорації та рибного господарства України та за фінансової підтримки Європейського Союзу забезпечила роздачу рибних кормів для підтримки українських виробників лососевих риб.

Роздача 50 тонн кормів для риб від ФАО відбулася в межах Програми підтримки виробників лососевих видів риб, заявки на явку фермери подавали через Державний аграрний реєстр. Загалом до ФАО надійшла 31 заявка від фермерів, які займаються аквакультурою із 14 областей України,  13 підприємств обрали для надання допомоги у вигляді кормів для риб.

«Оскільки кошти державного та місцевого бюджетів йдуть на першочергові видатки, зокрема захист держави та підтримку військових, допомога аграріям  від ФАО є критичною важливою для забезпечення продовольчої безпеки та відновлення економічної стійкості підприємств. Ми вдячні керівництву та представникам ФАО за благодійну та гуманітарну допомогу, яка посилено надається сільськогосподарським господарствам з перших днів повномасштабного вторгнення рф», – наголосила у своїй промові заступник директорки департаменту агропромислового розвитку Оксана Мулик.

Одним із переможців у Програмі підтримки виробників лососевих видів риб ФАО, яке отримало корми є ФГ «Голуба Нива». Господарство працює на території Стрийського району.

«Це не перша програма ФАО, в якій я взяв участь. Завдяки Програмі «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах» я закупив обладнання та побудував сонячну електростанцію на 54 кВт, тим самим здешевив електроенергію для свого господарства. Сьогодні отримав 3,8 тонн кормів для лососевих риб, що дасть можливість виростити 3 тонни форелі та загалом наростити виробництво до 30 тонн форелі, також планую виробляти 6 тонн осетра та 50 тис.шт малька осетра для реалізації продукції по регіону», – розповів Михайло Грабович, керівник ФГ «Голуба Нива».

Читайте також: Львівщина оголошує програму розвитку сільськогосподарської кооперації для ветеранів війни

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації