Фінансували російську армію: брати екснардепів Медведчука й Козака отримали підозри (ФОТО)

ФОТО: СБУ

СБУ та ДБР провели обшуки на підприємстві з виготовлення цегли на Львівщині, що належить Богданові Козаку та Сергію Медведчуку – братам колишніх нардепів-зрадників Тараса Козака та Віктора Медведчука. Власників та керівників фірми підозрюють в ухиленні від сплати понад 75 млн грн. Про це повідомила пресслужби СБУ та ДБР.

Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій на шкоду Україні протягом 2017-2023 років. Мова йде про умисно виведені «в тінь» мільйонів гривень, внаслідок чого до державного бюджету не надійшло понад 75 млн грн податків. За оперативними даними, ці кошти були спрямовані для фінансування війни рф проти України.

Фото: СБУ

Для реалізації оборудки фігуранти задіяли львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, якою вони управляли як бенефіціарні власники. За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не обліковував частину продукції і нелегально продавав третім особам.

У такий спосіб учасники «схеми» ухилялися від сплати податків за реалізовану продукцію. Для цього директор і бухгалтер компанії вносили недостовірні відомості до фінансово-звітної документації.

Фото: ДБР

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). 

Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Читайте також: есдепутатку від Самопомочі вже випустили під заставу

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Джерело