Як працює освітня синергія: приклад Червоноградського району

Як працює освітня синергія: приклад Червоноградського району

«Профілізація навчання – шлях до якісної освіти», – такою була головна тема наради для керівників органів управління освіти Львівської області.

Захід відбувся 18 жовтня у Червоноградському районі. У нараді також взяли участь представники департаменту освіти Хмельницької області.

Учасники мали змогу ознайомитись із діяльністю трьох закладів освіти Червоноградського району, які  представляють три важливі складові освітньої системи – загальну, професійну та позашкільну освіту. Це Червоноградський ліцей,  Сокальська станція юних техніків та Сокальський професійний ліцей.

Під час робочої наради Іван Собко розповів, що в Україні відповідно до чинного законодавства до 2027 року має бути кардинально реформована освітня мережа. Одна з головних причин такого кроку – профілізація освіти та підвищення її якості.

«Дуже важливо, щоб дитина мала можливість визначитись з тим, що їй подобається.  Дбаючи про розвиток і навчання дитини, ми на кожному етапі зростання особистості маємо створювати можливості і правильно визначати пріоритети. І керівники відділів освіти мають бути локомотивами у цих процесах. Саме для цього область створює сто ліцеїв, закуповує  «Школярики», будує ефективну освітню мережу.

Дбаймо про ефективність, не біймося ухвалювати непопулярні рішення, бо у фіналі має бути якісно надана освітня послуга», – наголосив Іван Собко.

Нагадаємо, що Львівська область першою в Україні затвердила прогнозовану мережу ліцеїв – 100 профільних закладів має бути відкрито до 2027 року. Відповідні дорожні карти ухвалені у кожній громаді. На сьогодні вже запрацювало 9 профільних ліцеїв. Незабаром буде відкрито ще один – Львівський обласний ліцей.

«Якщо ми хочемо, щоб наші діти здобували добру освіту, яка дозволить їм сповна самореалізуватись і знайти своє місце на ринку праці, ми повинні це зробити. І Львівщина тільки виграє, коли буде лідером України у справі освітньої реформи. Тому закликаю керівників громад не зволікати, відкинути зайві амбіції й виконати свої ж дорожні карти», – наголосив Олег Паска.

Представниця департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Валентина Хоптова акцентувала на тому, що попри регіональні відмінності, обмін досвідом у справі реформи освіти дуже важливий. «Якісна освіта – це фундамент міцної держави, тому потрібна реформа і значні інвестиції в освіту», – додала вона.

Зазначимо, що Червоноградський ліцей – перший профільний ліцей на Львівщині. У новому форматі заклад працює з 2020 року, до того це була гімназія 5 – 11 класів. 2022 року ліцей мав 16 двохсотбальників, цьогоріч – 12. Директорка закладу Наталія Запісоцька наголосила, що ліцей приділяє велику увагу добору вчителів і робить все, що вони не шукали інше місце праці.

У Сокальській Станції юних техніків учасники наради ознайомились з роботою гуртків. Найбільше враження справив гурток цифрового фото і відео. Це сучасні кабінети і знімальна студія, фото- та відеотехніка, потужні комп’ютери і новенькі дрони, новітнє програмне забезпечення.

Зазначимо, що наступного року у розвиток позашкілля Львівщини, а саме у науково-технічний напрям, заплановано спрямувати значні кошти. «Позашкілля є важливою складовою системи освіти, яка поєднує загальну, професійну і вищу освіти і часто дає професію на все життя», зазначив Олег Паска.

Разом з тим, у Сокальському професійному ліцеї сьогодні завершують ремонт гуртожитку. Отож, коли у Сокалі постане профільний ліцей, його учні (з віддалених сіл) могли б за потреби жити у цьому гуртожитку.

На завершення Олег Паска зауважив, що такі наради є регулярними, щоб громади і департамент діяли в унісон у справі освітньої реформи.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації