Як правильно допомогти дорослій дитині, коли справа стосується фінансових питань

У той час як одні батьки дають гроші дорослим дітям на безоплатній основі, інші вважають, що повнолітня дитина зобов'язана повернути їм борг, інформує gazetapo.lviv.ua.

Важливо, щоб діти, які виросли, не вважали батьків зобов'язаними їм допомагати

У системі дитячо-батьківських відносин лідерство щодо грошей спочатку належить батькам. І рішення купувати чи не купувати щось дітям — за дорослими.

Поступово батьки та діти, що підростають, починають обговорювати фінансові плани і разом приймати рішення про витрати. Коли діти виростають, у батьків закінчуються зобов'язання щодо фінансового забезпечення своїх дочок та синів. Але багато батьків продовжують активно підтримувати дітей фінансово — оплачують навчання, субсидують купівлю нерухомості чи відпочинку.

Дати у борг чи подарувати? Одної готової відповіді не існує. І щоразу батько повинен приймати рішення щодо ситуації.

Важливо, щоб діти, які виросли, не вважали батьків зобов'язаними їм допомагати. Важливо, щоб вони дякували, а не належали до грошей батьків як до своїх. Важливо, щоб це стало системою. І, звісно, важливо, на що саме йдуть ці гроші. Чи вважає це батько справді потрібною тратою.

Слід наголосити, що передача грошей своїм повнолітнім дітям — це не інвестування у свою старість. Це не гарантія того, що надалі діти візьмуть на себе турботу про батьків, що старіють. Дорослі люди мають будувати свої відносини не на зобов'язаннях, а на бажанні подбати друг про друга.

Якщо батьки захочуть фінансово допомогти, то ні про які борги не може бути мови

Якщо дитині 18 років, то це вже доросла людина. В цьому віці вже час самим заробляти. Якщо ми як батьки утримуватимемо або постійно допомагатимемо повнолітній дитині грошима, ми продовжимо це робити далі — і в 30, і в 40 років.

Коли батьки утримують повнолітню дитину, то часто диктують свої правила: що робити, як жити, з ким спілкуватися, а з ким — ні. Чи це піде на користь? Ні. Однозначно будуть конфлікти. І, звісно, у дочки чи сина не сформується відповідальність.

Якщо ж батьки захочуть фінансово допомогти, то ні про які борги не може бути мови. Хочете допомогти — дайте суму, яку готові подарувати.

Можна поставити собі наступне запитання: «Я люблю свою дитину чи вона мені щось винна?». І звідси прийде розуміння того, які саме взаємини у вас зараз із дітьми.

Важливо з дитинства вибудовувати взаємовідносини між дитиною та грошима, щоб стимулювати та мотивувати її заробляти у майбутньому.

Допомагати без повернення можна лише на конкретні цілі та потреби

Фінансові відносини дитини та батька складаються ще в ранньому дитинстві, коли син чи дочка щось просить у дорослих.

Замислюйтеся над тим, що ви насправді хочете, коли намагаєтеся фінансово закрити всі потреби дитини (зробити ідеальний ремонт у кімнаті, купити кращі іграшки, відправити на престижне навчання). Можливо, ви маєте намір бути добрим батьком або бажаєте, щоб вас за це любили. А може, ви просто хочете зробити свою дитину щасливою. Так ось ці стратегії, які ви закладаєте у ранньому віці, призводять до того, що відбувається вже після повноліття.

Якщо син чи дочка з повагою ставиться до майна, якщо працює і прагне правильних цілей, то можна і треба допомагати. Батько завжди несе відповідальність за свою дитину, якого б віку вона не була. Вік дітей не перекреслює материнські та батьківські почуття, тому ви можете продовжувати допомагати своїй дитині. Але робіть це лише тоді, коли йдеться про конкретні цільові потреби. Наприклад, можна подарувати сертифікат на побутову техніку, взяти участь із якоюсь сумою при покупці меблів і таке інше.

Не треба давати гроші просто так, допомагати слід під конкретні цілі та завдання. Звичайно, без повернення.

Якщо ви бачите, що повнолітня дитина витрачає гроші даремно, «прогулює» їх, купує на них випивку або якісь речі, які не йдуть їй на благо, тоді гроші давати точно не потрібно. Така поведінка зумовлена деформацією, що сталася під час дорослішання. Можливо, ви вже підсадили дитину на «фінансову голку», і вона звикла, що все їй дається легко. І відірвати від того, до чого вона звикла, буде непросто.

Джерело