Яке покарання передбачене за відмову від повістки: у ТЦК пояснили

ФОТО: ілюстративне

Для призову на військову службу під час мобілізації видається так звана бойова повістка після того, як особа буде визнана придатною. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися за повісткою у строки, зазначені в ній.

Що очікує тих, хто відмовляється брати повістку – розповів речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін, розповідв речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін, передає “Телеграф”.

Він пояснив, що законом передбачена відповідальність за відмову від отримання будь-якого виду повістки, зокрема:

  • для взяття на військовий облік;
  • для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
  • для уточнення персональних даних з даними реєстру «Оберіг»;
  • для призову на військову службу під час мобілізації.

«Повістка – це офіційний виклик військовозобов’язаного до ТЦК та СП. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися за повісткою в терміни, зазначені в ній. Якщо хтось відмовляється брати повістку, на того складають акт відмови, який направляють до ТЦК, і це є підставою для винесення постанови про вчинення правопорушення», – пояснив військовий.

Читайте також: з середини липня повістки розпочнуть надсилати поштою – постанова уряду

Роман Істомін також додав, що в разі відмови особи назвати себе або отримати повістку під час перевірки документів поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, має право здійснити адміністративне затримання і доправити таку особу до ТЦК для накладення адміністративного покарання та уточнення її військово-облікових даних.

Джерело