ЄС і США мають об’єднатися у виробництві зброї, інакше росія матиме перевагу – глава МЗС

Країни Європейського союзу, Сполучені Штати та союзники мають обєднати зусилля для збільшення обсягів виготовлення боєприпасів та озброєння, інакше росія все одно зберігатиме перевагу у виробництві.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю The Kyiv Independent.

Міністр зазначив, що Європа, безумовно, має перевагу в технологіях, але проблема і виклик, з яким вони стикаються, полягає в тому, щоб розширити виробництво цих технологій.

«Замість виробництва однієї гаубиці, ви маєте виробляти десять. Замість тисячі снарядів — 100 тисяч снарядів. Сьогодні система працює таким чином, що кожна країна переймається лише за власну оборонну промисловість і потужність цієї промисловості для задоволення потреб України і конкретної країни. Мені прикро про це говорити, але цього буде недостатньо, якщо ситуація не зміниться. І Росія буде попереду нас», — сказав Дмитро Кулеба.

За його словами, рішення полягає у створенні певного рівня узгодженості всіх оборонних галузей ЄС, США та країн-однодумців.

«Щоб вони працювали як одна ціла система», — сказав Дмитро Кулеба, додавши при цьому, що повне узгодження неможливе через проблеми інтелектуальної власності та національної безпеки деяких країн.

Міністр також зазначив, що виробництво зброї — не найпопулярніша сфера бізнесу в Європі, до того ж, оборонна промисловість на Заході переважно є приватним бізнесом.

Водночас, за словами Дмитра Кулеби, оборонна промисловість в росії є державною і росія змогла успішно трансформуватися у військову економіку.

“В умовах авторитарного правління і державного контролю над промисловістю легше нарощувати військове виробництво. Навіть маючи статус найбільш підсанкційної країни у світі, все одно легше перевести свою промисловість на воєнний лад і нарощувати виробництво”, — пояснив він.

Нагадаємо, Україна у 2023 році наростила виробництво власних зразків бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів.

Крім того, виробництво мінометних мін різних калібрів загалом зросло у 42 рази, артилерійських снарядів різного калібру — у 2,5 раза.

Джерело