Імпорт електрики досяг максимуму – Укренерго

Фото: Укренерго Енергетики вже задіяли всі можливі ресурси

Вже застосовані всі можливі інструменти для покриття дефіциту електроенергії, і єдине, що може додатково покращити ситуацію – це економне споживання.

Імпорт електроенергії з країн Євросоюзу до України практично досяг фізичного максимуму. Про це сказав голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький в інтерв’ю для РБК-Україна, оприлюдненому у четвер, 16 травня.

За його даними, якщо останні кілька днів максимальна потужність, яку Україна імпортувала, становила понад 1400 МВт на годину, то сьогодні – 1650 МВт.

“Тобто, це майже повне завантаження дозволеного для імпорту міждержавного перетину в 1700 МВт. І це суттєва підтримка української енергосистеми в періоди дефіциту”, – сказав Кудрицький.

Він зазначив, що це відбувається через значне зростання споживання на тлі суттєвих пошкоджень електростанцій України внаслідок російських ударів.

Кудрицький підкреслив, що Укренерго вже застосувало всі можливі інструменти для покриття дефіциту електроенергії, і єдине, що може додатково покращити ситуацію – це економне споживання.

Як відомо, в результаті російських атак Україна втратила 8 ГВт генеруючих потужностей. Теплова генерація майже знищена, постраждали і гідроелектростанції. Крім того, на літній ремонт ідуть АЕС.

Через це в Україні почали обмежувати подачу електроенергії спершу для бізнесу у вечірні та нічні години, а останні дні – і для населення. Відключення відбуваються як за графіками, так і терміново.

Раніше у Міненерго попередили українців про важку зиму. За останні кілька місяців українська енергосистема зазнала найбільших руйнувань від початку повномасштабної війни.

Джерело