Жінки очолюють 22% українських дипмісій – Зеленська

На сьогодні 22% українських дипломатичних місій очолюють жінки, і цей показник невпинно зростає.

Про це у Телеграмі повідомила дружина Президента Олена Зеленська за підсумками гендерного аудиту, проведеного МЗС за підтримки ООН Жінки в Україні, передає Укрінформ.

«22% глав українських дипломатичних місій – жінки. Ще не 50%, як прагнемо, але показник невпинно зростає», – написала Зеленська.

За її словами, Міністерство закордонних справ подає приклад рівності можливостей іншим міністерствам для реалізації у професійній діяльності.

«Знайома з багатьма жінками на дипломатичній службі особисто, бо разом реалізуємо безліч проєктів із допомоги Україні: від медичних евакуацій до заходів у сфері культурної дипломатії. Знаю їх як надійних партнерок і професіоналок, які роблять голос України чутним. І знаю також, як їм нелегко. Бо в часи оборони дипломатія – її невід’ємна частина», – зазначила перша леді.

Вона також подякувала чоловікам із дипкорпусу, які «допомагають втілювати гендерну рівність, бо розуміють, що рівні можливості в підсумку підсилюють усіх нас як суспільство».

Результати гендерного аудиту було оприлюднено до Міжнародного дня жінок у дипломатії, запровадженого ООН два роки тому

Як повідомлялося, з 11 по 22 березня відбулася 68-ма сесія Комісії ООН зі становища жінок. Пріоритетною темою цього року було «Прискорення досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат шляхом подолання бідності, зміцнення інституцій і фінансування з урахуванням гендерного підходу».

Фото: ОП

Джерело