Кабмін змінив порядок ведення військового обліку: хто не проходитиме ВЛК

ФОТО: ілюстративне

Кабінет міністрів України вніс низку змін у правила ведення військового обліку. Їх виклали в Постанові КМУ №675 від 7 червня 2024, текст якої оприлюднили 12 червня. Зокрема, у документі уточнили хто не підлягає направленню на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та може стати на облік дистанційно.

Так, згідно з постановою, «процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням і відстрочкою… не передбачає направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) для проходження медичного огляду».

Крім того, не передбачатиме ВЛК і процедура надання відстрочки для певних посадових осіб. Також на ВЛК не направлятимуть осіб до досягнення 25-річного віку.

 «Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише в разі їх прийняття на військову службу в добровільному порядку», – зазначається в документі.

Ще Кабмін передбачив, що українці, яких було знято з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк понад 3 місяці, зможуть подати заяву про взяття на військовий облік через зарубіжну дипломатичну установу без необхідності особистої явки до ТЦК, шляхом подання заяви.

Читайте також, у  ВР розглядають скорочення повноважень ТЦК: що відомо

Зазначається, що заява до дипломатичної установи має бути подана особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон або ж засобами поштового зв’язку разом із копією першої сторінки зазначеного паспорта. Далі закордонна дипломатична установа у 7-денний строк надсилає подану заяву до відповідної ТЦК на їхню адресу електронної пошти, яку розміщено на офіційному вебсайті.

Джерело