Київ не веде з Москвою жодних таємних перемовин – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевняє, що Київ не веде жодних таємних переговорів з країною-агресором.

Про це він заявив в ефірі ранкової програми телеканалу ZDF у п’ятницю, передає Укрінформ.

«Ні», – коротко відповів Кулеба на запитання модераторки, чи не веде Україна переговорів з РФ «за закритими дверима».

Глава української дипломатії зауважив, що основою Мирної формули є повага суверенітету та територіальної цілісності України.

«Якщо перекладати з дипломатичної (мови – ред.) на звичайну, то це означає, що Росія має піти геть з України. Доки цього не станеться, доки вона не буде готова цього зробити, немає сенсу вести жодні переговори», – сказав Кулеба.

Міністр закликав вірити в Україну, підтримувати Україну, й тоді її перемога стане також перемогою Німеччини.

Коментуючи ситуацію з ракетами великої дальності Taurus, які Україна просить ФРН передати ще з весни, Кулеба зазначив, що «питання відкрите, але Німеччина потребує часу». Цей аргумент партнери наводять як публічно, так і в конфіденційних розмовах з українськими колегами. Міністр повторив, що Україна відбудувала довірливі відносини з партнерами, отже, їм не варто турбуватися, що надана зброя буде використана не так, як вони про це просять.

Водночас Дмитро Кулеба подякував уряду ФРН за другу систему ППО Patriot, яка допоможе захистити українську інфраструктуру.

Загалом у Києві не відчувають зниження підтримки з боку західних партнерів, але через війну на Близькому сході до війни в Україні знизилася медійна увага, визнав глава МЗС.

Як повідомлялося, Дмитро Кулеба перебуває 2-3 листопада в Берліні з візитом. Він проводить зустрічі з німецькими політиками, а також узяв участь у «Європейській конференції» на рівні міністрів, присвяченій питанням реформування ЄС і політики розширення. Окрім того, очільник українського МЗС дав кілька інтерв’ю німецьким медіа.

Джерело