Кому очікувати на «гостей» з податкової: ВР розширила перелік перевірок бізнесу

Фото ілюстративне

Верховна Рада України схвалила у другому читанні законопроєкт №10016-д, яким розширили перелік проведення документальних планових податкових перевірок бізнесу. Про це повідомив депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі

Рішення «за» – підтримав 231 народний обранець. 

“В тексті майже нічого не змінилося після першого читання. Окрім того, що строк повернення документальних планових податкових перевірок перенесено з 1 листопад на 1 грудня, а мораторій на перевірки ФОПів першої та другої групи буде збережено до грудня 2024 року”, – зазначив він.

Ярослав Железняк уточнив, що прийняття законоу є однією з останніх вимог Міжнародного валютного фонду для ухвалення третього траншу за новою програмою співробітництва з Україною.

Кого це стосується

Відповідно до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за 2021 рік мали рівень сплати податку на прибуток менший, ніж 50% по галузі, а також ПДВ менший, ніж 50% по галузі.

Також розраховувати на перевірки можуть підприємці, у яких річний дохід становить понад 10 млн грн, при тому загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу, а також ті, у яких в два рази більша дебіторська заборгованість, ніж кредиторська.

Парламент у червні прийняв в цілому законопроєкт, який передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку в 2% і мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, Тютюн, паливо), грального бізнесу та фінпослуг. 

У липні ВР  розблокувала закон про повернення податків на довоєнний рівень. 

А від 1 серпня 2023 набрав чинності податковий закон, завдяки якому повертається довоєнне оподаткування підприємців.

Читайте також: Верховна Рада України ухвалила рішення про продовження воєнного стану та загальної мобілізації

Уже 17 жовтня 2023 року Рада зробила перший крок до розширення перевірок бізнесу податковою.

Джерело