Консулка України «допомагала» нелегалам переїхати до ЄС, – СБУ (ФОТО)

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією та у взаємодії з Міністерством закордонних справ України заблокувала канал нелегальної міграції до Євросоюзу вихідців із країн підвищеного терористичного ризику. Про це 9 листопада повідомили у прес-службі СБУ.

Вартість такої «послуги» становила до 3 тисяч доларів США з одного нелегала.

«У результаті комплексних заходів у Києві викрито другого секретаря з консульських та адміністративних питань Посольства України в одній із країн Центральної Азії, яка організувала міжнародний «трафік», – йдеться у повідомленні СБУ

Так, перебуваючи на посаді в дипломатичній установі, дипломатка за гроші пропонувала громадянам з декількох південноазійських держав незаконно виїхати до Євросоюзу транзитом через територію України.

«Для цього посадовиця оформлювала своїм клієнтам візи для в’їзду до нашої держави як студентів українських закладів вищої освіти. До незаконної діяльності фігурантка залучила двох іноземців. Вони підшукували клієнтів, домовлялися з ними про «умови поїздки» та передавали гроші організаторці схеми. За наявними даними, «послугами» зловмисників скористалося до 900 вихідців з країн терористичного ризику», – додали в СБУ

Одержані «прибутки» консулка витрачала на придбання елітної нерухомості у центрі міст Києва та в Одесі.

Під час обшуків у її помешканні в Києві правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинних дій.

«Як встановило розслідування, посадовиця прийняла Присягу держслужбовця ще у 1995 році після закінчення інституту молоді у москві. Потім працювала у різних держустановах та приватних компаніях в Україні, а з 2007 року – в органах МЗС», – додали у службі.

Наразі консулці повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Вирішуються питання про обрання фігурантці запобіжного заходу, відсторонення від займаної посади та накладення арешту на її майно.

Їй загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Джерело