«Коти мають сидіти вдома, а для курей – вольєри»: чиновниця міської ради висловилася про нашестя лисиць у Львові і околицях

Фото ілюстративне

У Львові в місцевих пабліках часто публікуються відео про появу лисиць в самому місті — на зупинках транспорту, на вулицях, на дитячих майданчиках. А нещодавно мережу сколихнуло відео, де на відому ферму завітала лисиця, яка поводила себе дивно.

Чиновниця львівської міської ради, заступниця директора департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Олександра Сладкова висловила думку стосовно диких тварин в місті і з чим це може бути пов’язано.

“Кілька разів мене питали щодо страшного «нашестя лисиць». Все як завжди: курей крадуть, розривають котів, напевно переносять сказ. Вирішила розібратися в цій темі сама. Допис може багатьом не сподобатись, але до такої думки прийшли природоохоронці. Мисливці і власники курей без сумніву мають інакшу”, – написала на своїй сторінці Олександра Сладкова.

За словами Сладкової: «найважливіше усвідомити, що лисиця — це місцевий вид, тож її наявність в наших ландшафтах це нормально. Полювання зараз заборонене (слава богу). Але є ініціатори відстрілу. На жаль в Львівській громаді таким ініціатором стало село Лисиничі. Назва ніби натякає на щось. А потім вони лисичкою брендують свято села. Вакцинація звісно має проводитись, це розкидання їстівних палеток, цим займаються здебільшого лісництва. Наші спроби зробити це ініціативою управління екології на жаль не мали успіху. А дарма. В Ґданську рік тому бачила лисицю в туристичній частині міста на мості в час гульбану міста о 12 ночі. І наявність лисиці, треба сказати, дивувала тільки мене. Всі решта ставилися байдуже як до чогось звичного. І нагадаю, що вакцинація від сказу хороша річ ще й для людей, і для сторожових псів теж”

На її думку, те, що восени часто можете бачити лисицю, це не «нашестя», просто зараз лисята виростають і ще не вміють знайти собі місце і підходять близько до людей.

Йде переділ території. Загалом чисельність лисиці залежить від чисельності гризунів. Природа регулює.

Читайте також: на Львівщині поблизу ферми помітили, ймовірно, скажену лисицю (ВІДЕО)

Чиновниця висловилася і щодо інших свійських тварин: «Щодо котів, то не зважаючи на всю мою любов до них, кіт на самовигулі — це інвазивний вид і створює небезпеку диким (і не тільки) птахам. Тому те що на них полює лисиця загалом не зле. Коти мають сидіти вдома. До речі, не слід вважати всіх природоохоронців «веганами». Природоохоронці в Чехії відстрілюють єнотів. А в Австралії — котів.

Щодо курей, то люди насправді мають краще будувати вольєри, а не винищувати лисиць. Ну і так, питання збереження біорізноманіття є без сумніву одним з останніх пріоритетів в уявленні пересічних мешканців, але на жаль ми залишаємо дуже мало території природним екосистемам освоюючи донедавна природні території та використовуючи отрутохімікати на полях.”, – додала Олександра Сладкова.

 

Джерело