Країнам Центральної Азії час відмовитись від ілюзій про милосердя Москви та підтримати Україну – Кулеба

Урядам країн Центральної Азії, аби зберегти суверенітет і територіальну цілісність своїх країн, потрібно відмовитись від ілюзій завоювати милосердя Москви та підтримати Україну в протистоянні російському вторгненню.

Про це глава МЗС Дмитро Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу для іноземних журналістів, передає кореспондент Укрінформу.

«Якщо Україна не зможе протистояти російській агресії, країни Центральної Азії стануть наступними, хто відчує тиск на їх суверенітет і територіальну цілісність з боку Росії через її зростаючі імперські апетити», – сказав Кулеба.

Він підкреслив, що віра в можливість завоювати симпатію і милосердя Москви дотриманням нейтралітету стосовно російсько-української війни чи намаганнями зберігати добрі відносини з РФ є великою стратегічною помилкою.

«Росія не має милосердя, коли йдеться про відновлення її імперської влади на землі, яку вона вважає своєю», – зазначив міністр.

За його словами, Росія дивиться на центральноазійські країни крізь призму свого колишнього імперського правління й домінування тут, тому допомога їй обійти санкції, що зараз здається політично й економічно вигідною, не змінить загарбницьких планів Москви.

«Стратегічною метою Росії є відновлення своєї могутності та повного панування у Центральній Азії, тому найкращим стратегічним рішенням для цих країн (щоб уберегти суверенітет і незалежність – ред.) буде підтримка України через поразку Росії», – переконаний український топдипломат.

Він додав, що перемога України означатиме відновлення стабільності й запобігання конфліктам в інших частинах світу, включаючи Центральну Азію, тоді як програш приведе до протилежного і нового збройного протистояння в цьому регіоні.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що Росія заперечує право на існування не тільки України, та нагадав про ультиматум російського диктатора Путіна НАТО у 2021 році.

Джерело