Кум Медведчука незаконно займався пальним на Закарпатті

На Закарпатті викрили підпільний завод, який підробляв пальне

Правоохоронці ліквідували підпільний нафтопереробний завод, який виготовляв фальсифіковане пальне та постачав мережам АЗС.

Служба безпеки спільно з Бюро еконочічної безпеки ліквідувала масштабну схему незаконного виробництва та збуту пального на Закарпатті. До неї причетний депутат облради, кум підозрюваного в держзраді Віктора Медведчука. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 26 жовтня.

Зазначається, що до організації оборудки причетний депутат облради, який у злочинному середовищі має статус кримінального авторитета. Він є давнім соратником і кумом Медведчука, у зв’язку з чим протягом тривалого часу очолював обласний осередок забороненої партії ОПЗЖ.

За інформацією ЗМІ, мова йде про закарпатського депутата Івана Чубирка.   Як повідомляє СБУ, щоб приховати своє відношення до нелегального бізнесу, депутат облради напередодні повномасштабного вторгнення Росії “переписав” НПЗ на підконтрольну йому компанію у Києві.   Директор цієї компанії налагодив нелегальний продаж дизпалива сумнівної якості з виробничих потужностей підконтрольного йому нафтопереробного заводу у Мукачеві.   Надалі учасники схеми закуповували нафту в українських постачальників сировини та переробляли її на власному заводі. Потім готову продукцію реалізовували мережам АЗС у Київській, Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях без дозвільних документів і сплати податків.

  Для реалізації оборудки її організатори вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації. Під час обшуків на підпільному НПЗ виявлено понад 600 тонн палива та обладнання для його виробництва на загальну суму майже 150 млн гривень.
  В офісах фігурантів знайдено:  

  • комп’ютери, мобільні телефони, документи і чорнові записи із доказами незаконної діяльності;
  • печатки фірм, задіяних у злочинній схемі;
  • готівку в різній валюті на загальну суму 3,3 млн у гривневому еквіваленті.
     

Розпочато провадження за двома статтями Кримінального кодексу України:   

  • незаконне виготовлення підакцизних товарів;
  • ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Зловмисникам загрожує до п’яти років тюремного ув’язнення.

Нагадаємо, раніше СБУ повідомила підозру поплічнику Медведчука – колишньому ведучому його телеканалів та лідеру забороненої в Україні політпартії Союз лівих сил Максиму Гольдарбу. 

Ще чотири поплічники екснардепа отримали тюремні строки за підготовку насильницького захоплення влади в Україні. 

Джерело