Кулеба у Берліні говоритиме про розширення ЄС, проактивну політику та оборону

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба говоритиме з колегами з країн-членів Європейського Союзу про баланс між реформами в ЄС і процесом розширення, співпрацю оборонних індустрій та проактивну політику.

Про це він сказав журналістам перед конференцією міністрів закордонних справ країн ЄС у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сигнал, який я привіз з Києва, в тому, що реформа ЄС не має тримати процес розширення в заручниках, потрібно знайти правильний баланс між реформуванням ЄС та продовженням розширення. Я не певен, що ЄС може дозволити собі затяжну реформу. Ми свої реформи проводимо і продовжимо це робити”, – зазначив він.

Кулеба також висловив думку, що Україна може провести власні реформи швидше за реформу всередині ЄС.

“Ключовий момент полягає в тому, що розширення має ґрунтуватися на заслугах, враховувати динаміку кожної окремої країни і вступ не має затримуватися чи відкладатися через реформу. Я думаю, що цю позицію поділятимуть інші країни-кандидати”, – пояснив міністр.

Другим сигналом своїм колегам з Євросоюзу глава МЗС України назвав питання нової і сильної політики ЄС щодо співпраці оборонних індустрій країн-членів та кандидатів, аби захищати себе, вирішувати конфлікти і стримувати агресію в Європі. Він висловив переконання, що це має бути одним із стовпів спільної безпеки та оборонної політики ЄС.

Третім елементом, за словами міністра, є нова і проактивна роль ЄС у міжнародних питаннях.

“Традиційно ЄС проводила політику, яку я називаю “зберігати статус-кво і реагувати”. Я переконаний, що реакція ЄС і те, як він дав раду російській агресії проти України минулого лютого, багато чому навчили Союз. ЄС показав, що може набагато більше, тож ми маємо рухатися від зберігання статус-кво і реагування до формування статус-кво і бути проактивними”, – наголосив Кулеба.

Як повідомлялося, 2 листопада в Берліні проходить «Європейська конференція» топдипломатів країн ЄС і кількох держав-кандидатів з метою обговорити реформування цього об’єднання та його майбутнє розширення.

Джерело