Куля влучила в голову і пройшла крізь мозок: у Львові зробили реконструкцію черепа захиснику (ФОТО)

ФОТО: UNBROKEN Ukraine

Українському захиснику куля влучила в голову і пройшла крізь мозок. Боротьба за здоров’я воїна триває вже пів року. Три тижні чоловік не приходив до тями. У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) йому виконали складну реконструктивну операцію і закрили 22-сантиметровий дефект черепа 3D-пластинами. 

 «Олексій Литвинчук родом з Волині, йому 48 років. У цивільному житті чоловік був дитячим футбольним тренером. На війну пішов ще у 2014 році. Тоді відслужив рік та повернувся до мирного життя та тренерства. У лютому 2022-го знову взяв до рук зброю та поповнив лави Луганського прикордонного загону. Служив кулеметником», – розповідають медики.

Фото: UNBROKEN Ukraine

Олексій отримав поранення в голову 4 квітня 2023 року на бойовому посту. Ворожа куля влучила в лоб бійця, пройшла крізь мозок та вилетіла через потилицю. 

Побратими оперативно евакуювали пораненого. Спочатку його життя рятували в найближчому до лінії фронту шпиталі, а потім у Києві.

Лікарі реанімації впродовж двох місяців рятували пацієнта, який був у комі. Щойно стан чоловіка вдалося стабілізувати, його скерували до Львова.

«Олексій поступив до нас у важкому стані з дефектом черепа та мозку. Перед нами постала задача – якомога швидше закрити дефект індивідуально виготовленими 3D-пластинами. Операція є важкою, але, на жаль, в наш час дуже актуальною. Тисячі військових отримують подібні травми», – каже нейрохірург Андрій Батюк. 

22-сантиметровий дефект кісток черепа закрили сучасними та дороговартісними 3D-пластинами, які оплачує держава. Операція тривала чотири години та минула успішно.

Фото: UNBROKEN Ukraine

Через травму мозку у Олексія порушені мовлення та рухливість лівих кінцівок, тож попереду на нього чекає тривала фізична терапія. Але, за словами лікарів, перші успіхи вже є. 

Читайте також: у львівському парку зроблять капітальний ремонт майже за 26 мільйонів гривень

«За три тижні від складного реконструктивного втручання захисник значно краще почувається. Він вже добре говорить та навіть жартує. Потроху починає відновлюватись і рухливість лівих руки та ноги. Він вже може самотужки їсти, сидіти та ходити з підтримкою. Весь цей час поруч з Олексієм перебуває його рідна сестра. Вона ні на день не залишила брата та палко вірить, що він знову твердо стане на ноги. Сам же Олексій мріє знову ганяти м’яча та тренувати дітей», – додають лікарі.

Джерело