Китай відмовляється від російського вугілля – ЗМІ

Фото: im-mining.com Імпорт російського вугілля Китаєм різко скоротився

Російські продажі впали в січні-лютому на 22% порівняно з аналогічним періодом 2023 р. до 11,5 млн тонн.

Китай почав захищати внутрішній ринок від російського вугілля, що ринув туди після введення європейського ембарго, і згортати роботу з компаніями, які потрапили під санкції США. Про це 21 березня повідомляє Bloomberg з посиланням на митні дані.
  Загальний обсяг імпорту вугілля до Китаю за січень-лютий зріс на 23% у річному обчисленні, до 74,5 млн т, а імпорт ресурсу з Росії впав на 22%, до 11,5 млн т.

Імпортні мита були відновлені на початку року, хоча інші великі постачальники, включаючи Індонезію та Австралію, не постраждали завдяки угодам про вільну торгівлю з КНР.   Китай скасовував тарифи на імпорт російського вугілля у травні 2022 року на тлі різкого зростання цін на енергоносії. Це допомогло збільшити постачання ресурсу з Росії до рекордних значень у 2023 році. Тепер політика змістилася у бік захисту гірничодобувних компаній від наслідків перенасичення ринку після того, як виробництво вугілля в самому Китаї зросло до рекордно високого рівня.   У лютому США ввели санкції проти великих російських вугільних компаній: СУЕК та Мечел. За інформацією агентства, це також стримує інтерес покупців у Китаї, які стурбовані ризиком вторинних санкцій, які можуть містити обмеження їх доступу до транспортних чи банківських послуг.   Росія, як і раніше, залишається другим постачальником вугілля для Китаю після Індонезії. 

Нагадаємо, Індія відмовилася укладати контракти з Роснафтою. Крім того, Індія вже два місяці не закуповує російську преміальну нафту.

Люди гинуть за вугілля: як окупанти перетворюють паливо на чорну валюту

Джерело