Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук уклав контракт із ЗСУ, був направлений до Львівської ОВА і продовжує служити у ЗСУ

Представниця гурту «Океан Ельзи» спростувала інформацію, поширену низкою українських ЗМІ, про те, що український музикант Святослав Вакарчук демобілізувався, про це повідомила представниця пресслужби гурту «Океан Ельзи» Вікторія Хоменко, інформує «Еспресо».

«Пишу коротко і так, як є. Інфа про демобілізацію Святослава Вакарчука не відповідає дійсності. Він продовжує бути мобілізованим у Збройних силах», – написала Хоменко.

8 липня низка українських медіа поширила інформацію про те, що лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук демобілізувався.

Відомо, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Вакарчук, який є офіцером запасу, доєднався до лав територіальної оборони Львівської області. Наразі він продовжує нести службу в ЗСУ як лейтенант.

Колишній народний депутат і лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук подав електронну декларацію про звільнення з військової служби, повідомляє «Главком» з посиланням на реєстр декларацій.

В офіційному документі охоплено доходи ексвійськослужбовця Вакарчука за січень-початок травня 2024 року. Зокрема, він вказав 89,6 тис. грн у вигляді грошового забезпечення на військовій службі. Співак не уточнив у декларації назву військової частини, яка йому платила кошти. Загалом, за 2022-2024 роки Святослав Вакарчук отримав біля 850 тис. грн у вигляді грошового забезпечення на військовій службі.

За чотири місяці цього року Святослав Вакарчук задекларував 89,6 тис. грн у вигляді грошового забезпечення на військовій службі дані: реєстр декларацій

Пресслужба «Океану Ельзи»  уточнила, що екснардеп та лідер гурту «Океан Ельзи» продовжує бути мобілізованим у Збройних силах, оскільки декларація про звільнення з посади не означає демобілізацію з війська. У випадку зі Святославом Вакарчуком йдеться про переведення із посади на посаду. При цьому представники артиста не уточнили назву нової посади виконавця у ЗСУ.

«Щодо отриманих коштів, то вони йшли у Фонд, через який ми допомагаємо і силам оборони, і цивільним», – додали у пресслужбі. Мова про благодійний фонд Святослава Вакарчука «Люди майбутнього»

Також, згідно з декларацією, Святослав Вакарчук за чотири місяці цього року одержав 34,8 тис. грн зарплати у ТОВ «Суперсиметрія», яка йому належить. Іще 30 тис. грн гонорарів йому заплатила партія «Голос», лідером якої він був під час позачергових парламентських виборів 2019 року і від якої обрався до Верховної Ради.

Загалом співак задекларував готівкою 5,4 млн грн, $200 тис. і 125 тис. євро. На банківських рахунках зберігає 30 тис. грн і $205,6 тис.

Окремо у 2023 році Вакарчук позичив $27 тис. українській співачці Христині Соловій.

За 2022-2023 роки співак і військовослужбовець Святослав Вакарчук отримав 764,6 тис. грн у вигляді грошового забезпечення на військовій службі дані: реєстр декларацій

За 2022-2023 роки співак і військовослужбовець Святослав Вакарчук отримав 764,6 тис. грн у вигляді грошового забезпечення на військовій службі

Нагадаємо, що у перші дні війни лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук пішов до територіального центру укомплектування і уклав контракт із ЗСУ. Співак має звання лейтенанта Збройних сил, і був направлений до Львівської обласної військової адміністрації.

«Львівська адміністрація у буквальному сенсі дала мені відрядження їздити по Україні та надихати людей. Такий це має вигляд. Тому я на своєму місці, а якщо потрібно буде, безумовно буду захищати країну зі зброєю у руках», – розповів Вакарчук.

Читайте також: Вакарчук тепер у територіальній обороні Львівщини.

Окремо артист повідомив, що під час війни він зі свою командою їздили українськими містами. Вони були у Сумах, Охтирці, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі, Чернігові, Одесі, а потім виступали переважно на фронті.

 

 

 

Джерело