Малеча поміщалася в мамині долоні: у львівській дитячій лікарні виходили немовля з вагою всього 600 г (ФОТО)

ФОТО: Перше медичне об’єднання Львова

Команда неонатологів Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова виходила дівчинку, яка народилася на 24-му тижні вагітності вагою лише 600 грам. Для цього знадобилося сім місяців. Про це повідомила пресслужба Першого медичного об’єднання.

«Софійка третя і дуже бажана дівчинка в родині Данчівських, яка мешкає неподалік Львова. Попередні дві вагітності у її мами Андріани протікали без ускладнень. Коли 32-річна жінка носила під серцем уже третю донечку, у неї почались кровотечі. Була загроза втратити маля. Лікарі намагалися зберегти вагітність, але все було намарно. На 24 тижні вагітності у жінки сталося відшарування плаценти і єдиним шансом на порятунок і крихітки, і мами був — терміновий кесарів розтин. Його виконали у пологовому відділенні нашої лікарні», – йдеться у повідомленні.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

«Поспішайка» — так називають передчасно народжених діток.

Софійка з’явилася на світ з надкритичною малою вагою — 600 г. Рятувати маля взялася команда відділення інтенсивної терапії новонароджених. Перші тижні життя Софійки було справжнім випробуванням, адже дівчинка мала незрілі легені і вже в першу добу життя потребувала трьох доз сурфактанту — спеціального препарату, який вводять в легені таких діток, щоб допомогти дихати. Теплий та затишний кювез на перші пʼять місяців життя замінив Софійці мамин животик.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

ФОТО: Перше медичне об’єднання Львова

Також через раннє народження виникло чимало супутніх ускладнень, зокрема пневмонія і бронхолегенева дисплазія, що часто буває у екстремально незрілих немовлят. Тому дівчинка більше 100 днів не могла дихати самостійно — їй допомагав апарат штучної вентиляції легень, а згодом і CPAP — пристрій, що під тиском подає безперервний потік повітря.

Самостійно їсти дівчинка теж довго не могла. Тому тривалий час Софійка отримувала харчування через зонд, допоки не навчилася їсти самостійно. І лише, коли крихітній пацієнтці виповнилося вже 5 місяців, загроза її життю минула.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Софійка підросла, окріпла і її нарешті змогли перевести з реанімації у відділення патології новонароджених та почали потрохи готувати до майбутнього повернення додому.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Читайте також: у Львові лікарі виходили немовля, яке народилося із вагою менше 1 кілограма (ФОТО)

Після 7 місяців перебування у лікарні Софійку нарешті виписують! З вагою — 4 кг 330 г! Ще деякий час немовля дихатиме за допомогою кисневого концентратора, але і це мине. 

Джерело