ФОТО: ілюстративне
У 2024 році зі 100 000 вступників до аспірантури понад 90% – це чоловіки призовного віку, які вже мають ступінь магістра. Про це пише LIGA.net.
Міносвіти зазначило, що цього року на вступ до аспірантури подали заяви понад 100 000 охочих, з них 91 500 – це чоловіки віком 25-60 років, які вже мають ступінь магістра.
Окрім того, видання уточнило у міністерства, чи не воно вважає несправедливим призупинення вступу на контракт та інші нововведення щодо абітурієнтів, які поступають до аспірантури не заради відстрочення від служби у війську.
У МОН запевнили, що для того, аби уникнути фактора несправедливості цьогоріч збільшили число бюджетних місць до 7000 – саме така кількість вступників до аспірантури спостерігалася щороку до 2022-го. Водночас для контрактників залишаються відкритими опції заочної та вечірньої форми – вони не дають відстрочення від мобілізації, нагадали у відомстві.
Нагадаємо, раніше Міністерство освіти призупинило набір студентів на денну або дуальну форму аспірантури за кошти фізичних та юридичних осіб до 1 січня 2025 року.
Читайте також: раніше у МОН розповіли, як вступити на аспірантуру, щоб отримати відстрочку від мобілізації
Окрім того, заступник міністра освіти Михайло Винницький повідомив, що у Міністерстві освіти стривожені тим, що цьогоріч багато чоловіків старшого віку подали заяви на вступ до магістратури та аспірантури. Там вважають, що освіта не має бути способом уникання конституційного обов’язку.
Залиште відповідь