Мішель і Зеленський обговорили підготовку до Саміту миру у Швейцарії

Президент Європейської ради Шарль Мішель у вівторок провів телефонну розмову із Президентом Володимиром Зеленським, під час якої вони обговорили останні події в Україні та підготовку до Глобального саміту миру.

Як передає Укрінформ, про це глава Євроради написав у соцмережі Х.

«Поспілкувалися по телефону із Президентом Володимиром Зеленським про останні події в Україні та підготовку до Мирної конференції у Швейцарії», – написав Мішель.

Він зазначив, що широка глобальна участь має вирішальне значення для створення рамок, в яких захищаються фундаментальні принципи Статуту ООН і міжнародного права.

Зі свого боку Зеленський зазначив, що Україна цінує прагнення Президента Європейської ради зробити Саміт миру максимально результативним.

"Скоординували наші кроки на найближчий час. Дякую Шарлю Мішелю за стовідсотковий конструктив", – написав глава держави у соцмережі Х.

За його словами, альтернатив справжньому миру не повинно бути. Президент відзначив, що в розумінні цього Україна єдина з усіма лідерами й народами, які цінують Статут ООН і хочуть, щоб він працював повною мірою.

Як повідомляв Укрінформ, 27 травня Президент Володимир Зеленський під час спільної з Прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді заявив, що вже 90 країн підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, і Україна продовжує працювати з лідерами світу заради ширшого представництва.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів. Країни-учасниці вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.

Фото: ОП

Джерело