Мобілізація ув’язнених: нардеп заявив кому точно не дозволять служити в ЗСУ

Колаж РадіоТрек

У новому законопроєкті про мобілізацію передбачено, що люди, які мають судимість за вчинення злочину і покарання не пов’язане з перебуванням у місцях позбавлення або обмеження волі, зможуть бути мобілізованими. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга народу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський в коментарі ТСН.ua.

«Попередньо новий законопроєкт про мобілізацію передбачає, що на людей, які мають судимість за вчинення злочину і покарання не пов’язане з перебуванням у місцях позбавлення або обмеження волі, будуть поширенні загальні правила військового обліку – тобто вони зможуть бути мобілізованими», – сказав Веніславський.

За словами народного обранця, ті громадяни, які перебувають у місцях позбавлення або обмеження волі, за їхньою добровільною згодою, теж зможуть бути призвані на військову службу під час мобілізації.

«А вже зміни до кримінального та кримінально-процесуального кодексу мають регламентувати їх правовий статус, після того, як вони будуть звільнені з військової служби по закінченню бойових дій», – каже Федір Веніславський.

Хто в жодному разі не потрапить на фронт

Нардеп додає, що це право не буде стосуватися тих засуджених, які вчинили кримінально-карні діяння пов’язані з злочинами:

  • проти основ національної безпеки 
  • статевої свободи людини.

Читайте також: Безугла розповіла, що пропонують змінити для осіб з інвалідністю у законопроєкті про мобілізацію

Ці люди точно не отримають такого права.

Джерело