МВФ розробив три сценарії для України

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Економіка України у важкому стані через війну з Росією

Найгірший сценарій передбачає, що війна триватиме до кінця 2025 року, що призведе до скорочення ВВП на 5%.

Міжнародний валютний фонд розробив три макроекономічні прогнози для України залежно від термінів закінчення війни з Росією – базовий, негативний та позитивний сценарії. Про це йдеться у Меморандумі із МВФ, оприлюдненому напередодні/

Так, базовий прогноз ґрунтується на припущенні, що війна завершиться до кінця 2024 року з очікуваним зростанням ВВП на 3-4%, 2025-го – на 6,5%.

Негативний сценарій, що передбачає більш тривалу та інтенсивну війну, допускає припинення війни до кінця 2025 року. Це призведе до різкого падіння реального ВВП на 5% у 2024 році (порівняно зі зростанням на 3-4% у базовому сценарії) та нульового зростання у 2025 році.

Позитивний сценарій не вказує точного терміну закінчення бойових дій, але за високих інвестицій, міграційного притоку населення та збільшення продуктивності зростання ВВП може досягти до 10% до 2025 року.

Напередодні рада директорів МВФ затвердила другий перегляд програми розширеного кредитування – тепер Україна зможе отримати третій транш на суму близько 900 млн доларів.

Нагадаємо, у листопаді МВФ покращив прогноз ВВП України удвічі – до 4,5% до кінця 2023 року. При цьому ще у жовтні фонд прогнозував зростання цього показника на рівні 2%, а в заявах на рівні керівництва фонду лунали навіть оцінки від 1%.

Джерело