На Херсонщині оголошено масштабну примусову евакуацію дітей

Рішення Херсонської обласної військової адміністрації одностайно підтримали члени Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

«Через складну безпекову ситуацію на Херсонщині схвалено примусову евакуацію 802 дітей із 23 населених пунктів. Її проведуть із Бериславського, Каховського, а також Херсонського районів», – зазначили у міністерстві.

Ця евакуація здійснюється безкоштовно залізничним та автобусним транспортом, зокрема до Хмельницької, Миколаївської, Одеської та Львівської областей. Також близько 100 дітей планується заселити в один із санаторіїв Івано-Франківської області.

«У більш безпечних регіонах евакуйовані діти в супроводі одного з батьків або ж законного представника будуть забезпечені виплатами, безкоштовним прихистком, гуманітарною допомогою, психологічною підтримкою тощо», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що для здійснення евакуації з Херсонщини розгорнуто три збірні пункти евакуації та пʼять приймальних пунктів евакуації.

Читайте також: Україна арештувала активи російських олігархів на понад 5,4 млрд доларів – ЗМІ

У військовій адміністрації також повідомили, що ця евакуація буде застосовуватися у таких населених пунктах: Дудчани, Качкарівка, Милове, Новокаїри, Золота Балка, Михайлівка, Осокорівка, місто Берислав, Зміївка, Новоберислав, Тягинка, Бургунка, Львове, Миколаївка, Одрадокам’янка, Ольгівка, Червоний Маяк, Веселе, Козацьке,  Антонівка, Комишани, Садове та Приозерне.

Джерело