На Львівщині двох директорів-комунальників судитимуть за масштабне забруднення земель | Кримінал Львівщина

Прокурори Стрийської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього та діючого директорів комунального підприємства. Їм інкриміновано забруднення земель. Також останньому ще інкриміновано службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки.

Розслідуванням встановлено, що у Славську обвинувачені протягом 2018-2022 років по черзі очолювали комунальне підприємство та незаконно захороняли сміття на забороненому для використання місцевому полігоні твердих побутових відходів.

Попередньо, між селищною радою та комунальним підприємством було укладено договір про надання послуг з вивезення побутових відходів. Згідно його умов відходи мали вивозити на діючий Стрийський полігон твердих побутових відходів.

Проте службові особи створювали лише документальну видимість утилізації сміття за визначеним договором місцем. А насправді вивозили його на Славський закритий полігон, діяльність якого з 2010 року зупинена згідно приписів Державної екологічної інспекції у Львівській області. Відповідно здійснювали забруднення земель відходами шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля.

Внаслідок таких дій спричинено екологічне забруднення земель поряд з полігоном, прибережної захисної смуги та поверхневих вод місцевої річки. Загальна сума збитків становить майже 2,8 млн грн.

За матеріалами Львівської обласної прокуратури

Джерело