На Львівщині презентували друге видання сучасного перекладу Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами

Презентація другого видання сучасного перекладу Біблії українською

Це – результат багатолітньої праці перекладачів, редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних вчених-біблеїстів.

26 жовтня в Українському Біблійному Товаристві, що у Львові, презентували друге видання сучасного перекладу Біблії українською мовою з девтероканонічними* книгами. 

У презентації перекладу взяли участь, зокрема, начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош, голова Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант, директор Міжнародної місії Норвезького Біблійного Товариства Бернт Олсен, керівники релігійних об’єднань області православного, католицького і протестантського спрямування та інші гості. 

«Праця над цим перекладом тривала 25 років. Українське Біблійне Товариство вражає невтомною працею для поширення слова Божого. Це правильний шлях, який веде до єдності і однодумності у розумінні Божого слова. Стрімке розповсюдження нового видання свідчить про великий запит суспільства на цей сучасний переклад Біблії. Найбільшою подякою для Біблійного Товариства буде те, що ці писання не лише прикрашатимуть численні полиці, але будуть зношуватись через їх читання. Це означатиме, що слово справді живе, як і жива ваша справа», – наголосив Василь Дорош.

У вересні видання презентували у Києві. Як зазначили у Міністерстві культури та інформаційної політики, здійснення сучасного перекладу Біблії українською мовою було одним із основних завдань Українського Біблійного Товариства від моменту його заснування. Всі попередні переклади були здійснені задовго до того і були важко зрозумілі для сучасного покоління. 

*Девтороканонічними називають сім книг Святого Письма Старого заповіту: Юдити, Товита, Баруха, Мудрості, Сираха, а також І і ІІ книги Макавеїв.

Довідково:

Українське Біблійне Товариство (УБВ) – міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування і розповсюдження Біблії та біблійної богослужбової літератури. До складу Товариства входять 21 провідна українська церква православного, католицького та протестантського віросповідання, що визнають Біблію Божим Словом і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України. УБВ засновали 22 червня 1991 року, є членом всесвітньої спільноти Об’єднаних Біблійних Товариств, яка налічує 150 національних товариств й охоплює понад 200 країн і територій світу.

Читайте також: На Львівщині відбулося засідання Львівської Ради Церков і релігійних організацій: підсумки

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації