На Львівщині триває третій Осінній медсестринський форум

Осінній Медсестринський Форум 9

Тема ментального здоров'я українців стала однією з ключових у межах дискусійних панелей заходу.

Сьогодні, 28 жовтня, у Львові упродовж другого дня поспіль триває третій Осінній медсестринський форум на тему: «Медсестринство перед обличчям викликів». Цьогоріч форум об’єднав медсестринську спільноту України, викладачів медичних коледжів, а також міжнародних спікерів.

Форум поєднав у собі теоретично-практичну частину, дискусійну панель та майстер-класи. Учасники заходу мали дві активності на день для відновлення сил та протидії вигоранню, а у залі працювали психологи, кожен охочий міг отримати безкоштовну консультацію.

Участь у заході взяли міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва, директорка з координації органів центральної і регіональної влади Координаційного центру КМУ, радниця Прем’єр-міністра Ірина Микичак, колеги з Польщі та інші почесні гості.

«Ця подія є вкрай необхідною, зважаючи на обставини, у яких ми живемо. Потрібно говорити та робити це відверто, адже ментальне здоров’я є важливим компонентом стану кожного з нас. Робота медсестер є дуже важливою, адже ви лікуєте не лише цивільних, але й наших воїнів. Медсестринство є невід’ємною частиною системи охорони здоров’я України. Дякую кожному та кожній за вашу роботу», – зазначив Віктор Ляшко.

Мета форуму – донести важливість ролі сестри медичної як рівноправного учасника мультидисциплінарної команди у психічній та фізичній реабілітації пацієнтів, психологічна допомога й навчання самодопомоги, відпрацювання симуляційних сценаріїв, які стосуються взаємодії у команді, а також вільний обмін думками, удосконалення практичних навичок щодо догляду за лежачим пацієнтом, надання першої медичної допомоги тощо.

«Під час сьогоднішнього заходу важливо знайти відповіді на запитання, які турбують та обговорити те, на що не вистачає часу у вирі повсякденних клопотів. Медсестринство – це те, без чого медицина не зможе функціонувати жодним чином. Дорогі медсестри та медбрати, дякуємо за вашу роботу, щоденні подвиги та ваші великі люблячі серця», – наголосив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Також під час форуму відбувся інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я», під час якого кожен з учасників пройшов тест щодо свого психоемоційного стану. Опісля викладачі Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти, які є тренерами ВООЗ mhGAP і «Самодопомога +», продемонстрували техніки самодопомоги для зняття напруги.

Організатори заходу: Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти, Міністерство охорони здоров’я України, Львівська обласна військова адміністрація, департамент охорони здоров’я Львівської ОВА, USAID та Львівська обласна рада. Співорганізатори: Асоціація медичних сестер Львівщини, Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації