За час повномасштабного вторгнення Канада надала близько 9 мільярдів канадських доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні.
До Львівської ОВА завітала делегація з Канади на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Наталією Цмоць. Під час зустрічі з очільником області Максимом Козицьким обговорили виклики, з якими стикнулася Львівщина від початку повномасштабної війни та чим Канада може допомогти у їхньому вирішенні.
«Я на своїй посаді лише кілька місяців, але одразу хочу запевнити, що моя діяльність буде націлена на підтримку України у часі війни. Маємо спільними зусиллями зробити усе від нас залежне, аби у вашій країні запанував мир. Канада підтримуватиме вас у військовому та гуманітарному плані. Наші підприємці, донори часто запитують, як вони можуть допомогти Україні, з огляду на складні логістичні шляхи. Сьогодні я тут, щоб краще зрозуміти потреби вашої області», – зазначила пані Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні.
Львівська область стала місцем прихистку для сотень тисяч українців. Станом на сьогодні офіційно зареєстрованими є 230 тисяч ВПО, однак реальна цифра більша. Для підтримки ВПО у всіх районах області з ініціативи Львівської ОВА розгорнули консультативно-координаційні центри, в яких можна отримати соціальну, юридичну, фінансову, гуманітарну допомогу, дізнатись про можливості працевлаштування. Львівщина стала першою областю, яка напрацювала такий важливий проєкт у часі війни. Реалізувати його вдалось за підтримки багатьох українських та міжнародних громадських організацій, благодійників, фондів. Згодом його почали масштабувати на інші області.
Серед найбільш вразливих категорій населення, які евакуювались в нашу область, є діти-сироти, люди старшого віку, особи з інвалідністю. Саме тому на Львівщині розвивають мережу центрів підтриманого проживання та створення дитячих будинків сімейного типу. Як альтернатива старим інтернатним закладам.
«Наша область також є місцем, куди найбільше евакуюють цивільних та військових, які постраждали внаслідок російської агресії на реабілітацію. На теренах Львівщини є чотири великі проєкти у сфері охорони здоровʼя області. Це клініка Superhumans Center, яку відкрили під патронатом Першої леді та за підтримки Львівської ОВА, центр реабілітації Unbroken, реабілітаційний центр Мінсоцполітики «Галичина». Четвертий проєкт перебуває на етапі розробки – це відкриття студентської поліклініки і реабілітаційного відділення на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Ми будемо раді вашій допомозі у будь-якому з цих проєктів, та робимо акцент на потребі у фахівцях, які можуть поділитися своїм досвідом з українськими колегами, тому нам важливе налагодження двосторонніх контактів з канадськими медзакладами», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні запевнила, що буде робити усе можливе задля надання нашій державі допомоги. Йдеться про допомогу у військовому та гуманітарному плані, а також про залучення канадських підприємців та донорів для співпраці на Львівщині.
Довідково:
За час повномасштабного вторгнення Канада надала близько 9 мільярдів канадських доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні.
Канадський уряд взяв на себе довгострокові багаторічні зобов’язання, щоб забезпечити стабільну підтримку України. Це включатиме 650 мільйонів канадських доларів на трирічний строк, які підуть на 50 одиниць бронетехніки, включаючи машини для медичної евакуації, які збудують канадські працівники в Онтаріо. Також Канада відправить інструкторів для F-16, щоб Україна могла максимізувати своє використання переданих винищувачів.
Канада зробить внесок у 33 мільйони канадських доларів (24,5 мільйона доларів) для закупівлі систем протиповітряної оборони для України. Цей внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 мільйонів канадських доларів, яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні. Внесок Канади буде спрямований на закупівлю для України сотень зенітних ракет малої й середньої дальності та супутніх систем, необхідних для захисту критично важливої національної інфраструктури України.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь