Надзвичайно складна операція: українські лікарі дістали металевий уламок із серця військовослужбовця (ФОТО)

ФОТО: Генштаб ЗСУ

Сьогодні, 30 жовтня, українські лікарі провели надзвичайно складну операцію – дістали металевий уламок із серця військовослужбовця. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Там йдеться, що військовий отримав мінно-вибухову травму під час бойових дій на Донеччині 24 жовтня. У його серце потрапило стороннє тіло металевої щільності розміром 7×6×5,5 мм. Військові медики-хірурги стабілізували стан пацієнта і направили його в клініку імені М.М. Амосова з метою порятунку серця.

До операції пацієнта готували три дні. Операція виявилась складною, уламок застряг у важливій структурі серця. Але завдяки професійності лікарів на усіх ланках медичної евакуації пацієнта вдалось врятувати.

“Уламок знаходився у міжшлуночковій перетинці, дуже близько до клапанів, тому його потрібно було негайно забрати. Операцію було проведено в умовах штучного кровообігу, серце довелося повністю зупинити”, – наголосили у Генштабі.

Фото: Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося раніше, у Львові померла пацієнтка, якій пересадили комплекс серце-легені.

Дістати металевий уламок змогли завдяки інноваційній методиці — неодимовим магнітом. Цю методика розробили спільно військові та цивільні лікарі, і вона вже врятувала життя 96 військовим.

Джерело