«Нас просто зачищають»: наступ росії на Харківщині гірший за вторгнення у 2022 році, – WP

Про велику хвилю переселенців, які наголошують на тому, що новий російський наступ набагато гірший за попередній, повідомляє The Washington Post.

«Протягом кількох днів на Вовчанськ і сусідні прикордонні міста з літаків неодноразово скидалися російські фугасні бомби вагою по пів тонни кожна. Постійно чути звуки артилерійських обстрілів. Чути, як над головою дзижчать безпілотники-камікадзе, що врізаються в автомобілі. Так багато всього горить – ліс, машини, житлові будинки, – що від сильного диму важко дихати», – сказано в матеріалі.

Місто Вовчанськ, що неподалік Харкова, став безлюдним. До війни в місті проживало близько 17 тисяч осіб – залишилося кілька сотень.

«Ви думаєте, їм потрібні ці села? Там нічого не залишилося. Вони збираються йти далі. Вони просто зачищають нас, щоб ми не заважали їм у їхніх подальших планах», – каже 73-річна Валентина Іллєнко.

Жителі Харківщини переймаються тим, що Росія може зробити другу спробу дістатися до міста Харків – другого за величиною в Україні.

«Ворог наступає на нас із півночі і намагається просунутися далі на наші території. Росіяни намагаються зайняти місто Вовчанськ і взяти його під свій контроль, але наші військові поки що стримують їх там, і бої точаться абсолютно по всіх напрямках», – заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читайте також: путін поїде у першу закордонну поїздку за шість років

У США заявили, що рф завдає удару зараз, найімовірніше тому, що Україна швидко переозброюється завдяки новому фінансуванню, нещодавно схваленому Конгресом після більш ніж шестимісячної затримки. Росія, ймовірно, з’ясовує, як далеко вона може просунутися за цей час.

Джерело