Наступ на Харківщину: аналітики пояснили, у чому полягає причетність Заходу

ФОТО: ілюстративне

Наступ російської армії на Вовчанськ, що на Харківщині, є наслідком «мовчазної політики» Заходу, за якою українські війська не можуть використовувати західні озброєння для нанесення ударів по легітимних військових цілях на території росії. Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW).

 «Російські наступальні зусилля із захоплення Вовчанська значною мірою є наслідком мовчазної політики Заходу про те, що українські сили не можуть використовувати надані Заходом системи для ударів по законних військових цілях у росії», — йдеться у повідомленні.

Аналітики зауважили, що противник намагається оточити Вовчанськ, він наближається до міста через Бугруватку, Старицю й Ізбицьке та через Вовчанські Хутори. Зокрема, в разі захоплення будь-якого з цих населених пунктів, ворог може перерізати українські наземні лінії звʼязку до Вовчанська.

Окупанти частіше обстрілюють мости через прилеглі водойми, аби ізолювати українську оборону Вовчанська від інших районів.

Раніше повідомлялося, окупанти захопили низку населених пунктів на Харківщині: дані Deep State

За словами українського військового оглядача Костянтина Машовця, Вовчанськ — став основним російським ударом на північному Харківському напрямку, ворог хоче обійти населений пункт з південного заходу й півдня. Він наголосив, що росіяни отримали «багато можливостей» через близькість Вовчанська до кордону з рф, зокрема, противник може здійснювати операції обмеженими силами й засобами для досягнення конкретного результату, може забезпечити контроль та вогневу підтримку без переміщення артилерії, швидко доправляти пальне й зброю на передову.

 

Джерело