Нацбанк покращив прогнози по інфляції та ВВП

Фото: Пресцентр НБУ У Нацбанку побачили перспективи для розвитку економіки України

Основні чинник перегляду прогнозу НБУ – висока адаптивність бізнесу та населення до воєнних умов, а також рекордні врожаї.

Національний банк втретє за поточний рік суттєво покращив макроекономічний прогноз для України. Очікується зростання економіки на 4,9% та зниження інфляції до 5,8%, повідомляється на сайті регулятора у четвер, 26 жовтня.

Зокрема, прогноз зростання реального ВВП цього року підвищено з 2,9% до 4,9%. На це вплинула низка факторів, серед яких:

  • висока адаптивність бізнесу та населення до воєнних умов
  • високий врожай
  • розширення альтернативних шляхів експорту
  • більш суттєві обсяги бюджетних видатків

На 2024 рік прогноз зростання підвищили незначно – з 3,5 до 3,6%, попри високі ризики у сфері безпеки. А на 2025 рік очікується зростання ВВП на 6%.

Нацбанк покращив прогноз інфляції у 2023 році з 10,6% до 5,8%. Основний чинник перегляду цього прогнозу – вплив високих врожаїв на динаміку продовольчих цін. Водночас регулятор підвищив прогноз інфляції на 2024 рік – з 8,5% до 9,8%.

“Пришвидшення зростання цін у наступному році зумовлюватиметься низькою цьогорічною базою порівняння для вартості продовольчих товарів, тривалішим збереженням тиску на витрати бізнесу через перегляд припущення щодо безпекових ризиків, збільшенням зарплат та прискоренням зростання адміністративно-регульованих цін”, – йдеться у повідомленні.

Утім, надалі інфляція сповільниться до 6% у 2025 році. Цьому передусім сприятиме очікуване зниження безпекових ризиків, що припускається прогнозом НБУ.

Нагадаємо, сьогодні Національний банк оголосив про різке зниження облікової ставки – до рівня 16% з 20%. При цьому регулятор припускає можливість подальшого зниження.

А раніше у Мінекономіки заявили про зростання економіки України на 9,1% за підсумками вересня.

Джерело