Навантаження на бюджет зростає: Україна вдвічі збільшила витрати на оборону

ФОТО: ілюстративне

В Україні видатки на оборону у вересні зросли вдвічі порівняно з попереднім місяцем. У зв’язку із цим, збільшується навантаження на державний бюджет, адже фінансування оборони Україна веде виключно власним коштом. А це насамперед кошти, що надходять від податків. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу»).

«За даними Міністерства фінансів, прямі видатки на оборону у вересні склали 284,6 млрд. грн. Це вдвічі більше ніж у серпні (141,2 млрд грн) і на 70% більше від середньомісячних витрат на оборону за 9 місяців з початку року», – зазначив нардеп.

Оборона продовжує займати половину загального обсягу видатків зведеного бюджету. Також нардеп потонув, що загалом за три квартали 2023 року (січень-вересень) Україна витратила на оборону понад 1,5 трлн. грн. За цей же період до скарбниці надійшло 0,85 трлн податків.

«оборонні витрати прискорюються. Навантаження на бюджет зростає… Внутрішніх податків вистачає трохи більше, ніж на половину потреб. Інші підбираємо за рахунок неподаткових надходжень, у тому числі власних доходів бюджетних установ, за якими відкрито спецрахунки на потреби оборони, а також військових облігацій», – зазначив Гетманцев.

Зокрема, 2024 року витрати на оборону також можуть збільшитися. За словами голови бюджетного комітету Ради Роксолани Підласи («Слуга народу»), незважаючи на закладені у проекті держбюджету 1,64 трлн, оборонний бюджет може зрости до тих же 1,9 трлн грн за три перші квартали.

«Ми вноситимемо зміни до бюджету у 2024 році, як і у 2023 році. Ми кілька разів вносили зміни та збільшили в результаті витрати на оборону до рекордних 1,9 трлн гривень. Думаю, що за підсумками 2024 року, після трьох кварталів, ми дійдемо до такої самої суми», – зазначала Підласа.

Джерело